Із початку року поліцейські Прикарпаття виявили понад пів сотні фактів незаконної вирубки лісу

 • Поліцейські Івано-Франківщини протидіють незаконній вирубці лісу. 

  Порушників закону поліцейські часто виявляють під час скоєння злочинів і з речовими доказами «на руках». Також групи реагування поліції, які патрулюють автошляхи, перевіряють вантажний транспорт та протидіють незаконному перевезенню деревини.

  Зокрема, з початку 2020 року поліцейські Івано-Франківщини задокументували понад пів сотні фактів незаконної вирубки лісу. У зареєстрованих кримінальних провадженнях проводяться усі необхідні слідчі (розшукові) дії, а також призначено низку експертиз. Станом на 27 червня слідчі підрозділи зареєстрували 55 кримінальних проваджень за ознаками правопорушень за статтею 246 Кримінального кодексу України.

  Йдеться про незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання і збут лісу на території Івано-Франківської області.

  Цьогоріч уже у п`ятнадцятьох кримінальних провадженнях особам повідомили про підозру. Справи скерували до суду і по чотирнадцятьох провадженнях – з обвинувальними актами, а по одному – з угодою про визнання винуватості. Відтак, встановили суму збитків на 623 тисячі гривень, відшкодовані збитки на суму 112 тисяч гривень і наклали арешт на суму 172 тисяч гривень.

  “За вирубку навіть кількох дерев передбачена кримінальна відповідальність, а максимальне покарання згідно зі статті 246 Кримінального кодексу України становить до 7 років позбавлення волі”, – нагадують правоохоронці. 

  На території Івано-Франківської області систематично проводяться профілактичні операції, щоб протидіяти незаконній вирубці.

  Нагадаємо, на Прикарпатті розслідуватимуть, чи не привела незаконна рубка лісу до паводків. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!