За пів року великий бізнес Західного регіону перерахував на потреби армії понад 227 мільйонів гривень

 • Упродовж шести місяців 2021 року підприємства, які перебувають на обліку у Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків, сплатили до державного бюджету 227,5 мільйона гривень військового збору.

  Про це розповіла Ірина Короткова, виконувач обов’язків начальника Західного міжрегіонального управління.

  Цей фінансовий ресурс є на 40,6 мільйона гривень більшим, аніж очікувалось, а також на 19,5 мільйона або на 9,5% більше, як порівняти з аналогічним періодом 2020 року.

  «Позитивна динаміка спостерігається завдяки сумлінності великих роботодавців, які належно оформлюють трудові відносини та поважають своїх робітників, сплачуючи їм офіційну заробітну платню. Ми регулярно проводимо заходи задля легалізації праці, зокрема для того, аби військовий збір вчасно та у повному обсязі утримувався та відраховувався до державного бюджету», – пояснює Ірина Короткова.

  Нагадаємо, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

  Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

  Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільноправовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких зображається в акті прийняття-передання виконаних робіт (наданих послуг).

  У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!