Заборона реклами і нові правила її встановлення: У Франківську готують зміни до розміщення зовнішньої реклами

Сьогодні, 22 серпня, відбулося засідання робочої групи, яка готує зміни до порядку розміщення зовнішньої реклами в місті.

Заступник директора департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Світлана Лосюк повідомила, що всім членам робочої групи розіслано пропозиції.

У новому порядку пропонується зонування розміщення об’єктів зовнішньої реклами, допустимі зони розташування об’єктів реклами. Зокрема, радіусом 20 м для малого формату та 75 м – для великого.

Також буде класифікація, відповідно до якої рекламні конструкції будуть приводити до належного вигляду.

«Об’єкти розташовуватимуть не під кутом 90 градусів до дороги, як зараз, а під 45 градусів. Забороняється розміщення реклами в нульовій зоні, куди увійшла історико-архітектурна зона, парки та сквери. Рекламу звідти демонтують та перенесуть», – наголосила пані Світлана.

Також забороняється звукова реклама за межами транспортних засобів і громадських закладів. До того ж, реклама тепер буде не на усіх фасадах будинків.

Втім архітектор Ігор Панчишин зауважив, що у положенні немає чіткого ланцюжка дій, що робити підприємцям для того, щоб встановити рекламну конструкцію.

«Мені здалося, що це явний конфлікт інтересів, коли уповноважений орган є виконавцем проектних робіт і контролює це», – наголосив Панчишин.

Депутат міськради Володимир Кушнір запропонував розділити цей процес на декілька років. Мовляв, впорядкувати рекламу треба, але це не можна робити так зразу. “Якщо ми заборонимо рекламу, то в місті з’явиться стихійна реклама. Чи рахували втрати бюджету від цього? За моїми підрахунками, це буде більше мільйона”, – наголосив він.

Радник міського голови Івано-Франківська Олег Марцинковський зазначив, що після того як приймуть положення, оцінять масштаби роботи і затвердять перехідний період. Раніше йшлося про три роки, протягом якого рекламу треба привести до порядку.

До речі, від зовнішньої реклами до міського бюджету надходить 3 мільйони. Загалом у цій сфері працюють близько 200 осіб.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!