Зібрала аншлаг: виставку робіт Тараса Шевченка у Франківську продовжать на тиждень

  • Сьогодні, 19 листопада, в Івано-Франківську підбили підсумки виставки “Справжній Шевченко”.

    Нагадаємо, в експозиції виставки «Справжній Шевченко» представлені більш як 30 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка. Це роботи в жанрах пейзажу, портрета, автопортрета та композиції на біблійні, історичні й побутові теми. Виставка експонуватиметься у Музеї мистецтв Прикарпаття до 28 листопада. До Івано-Франківська ці картини привезли уперше.

    Всього виставку відвідали понад 15 тисяч людей. З них третина – дорослі та дві третини – діти.

    “Це дуже серйозна подія для нас, нею займалася команда, якій навряд чи вистачило б цілого кінозалу. Я дякую, зокрема, представникам Національного музею Тараса Шевченка, завдяки яким картини все ж вдалося привезти до Франківська. Свій вклад зробили ще багато людей і установ. А ще ми вражені кількістю відвідувачів виставки, особливо у наш непростий час”, – розповів Андрій Романчук, організатор події та представник юридичної компанії MORIS.

    За словами організаторів, виставку відвідало найбільше людей за всю історію Музею мистецтв Прикарпаття, попри карантинні обмеження. І вони прийняли рішення продовжити виставку ще на тиждень. Франківці зможуть побачити твори Кобзаря не до 21 листопада, а до 28.

    “Ця ідея довго літала десь у повітрі – і ось виставка приїхала до нас. Мушу сказати, що її відвідала рекордна кількість людей, бо подія вкрай непересічна. І це добре, що так сталося – бо це ж Тарас Шевченко! На нього треба дивитися з різних боків. І взагалі нам треба розвивати в собі все українське, культивувати, так би мовити”, – сказав народний артист України Богдан Бенюк.

    Депутат обласної ради Роман Ткач, співорганізатор події, додав, що найголовнішим результатом цієї події стали емоції людей.

    “Я підходив до людей у залі, а вони мені казали – “дайте мені побути 10 хвилин наодинці із Тарасом”. Приходили вчителі української мови, приводили своїх дітей, і їм це було справді цікаво. Вони починали вивчати Шевченка з нового боку – як художника, як людину”, – зазначив Роман Ткач.

    До теми: калушанин Юрій Іздрик претендує на Шевченківську премію

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!