«Катерина» та автопортрети: до Івано-Франківська привезли картини Тараса Шевченка

 • Сьогодні, 26 жовтня, в Івано-Франківську відкрилася виїзна виставка живопису, графіки та офортів Тараса Шевченка.

  Виїзна виставка «Справжній Шевченко» в Музеї мистецтв Прикарпаття триватиме з 26 жовтня по 21 листопада. Вартість вхідного квитка – 40 гривень для дорослого і 10 гривень для дітей.

  Вперше в історії України така велика добірка оригіналів робіт Шевченка експонується не в стінах Національного музею Тараса Шевченка, а в регіональному музеї. Представив експозицію гостям музею народний артист України, актор театру і кіно Богдан Бенюк.

  “Ми дуже багато говоримо про Шевченка, але досить мало про нього знаємо. Тож варто дізнаватися більше, знайомитися ближче. Карантин – це важливо, але отакі духовні речі також вкрай важливі, бо творчість Кобзаря торкається кожного з нас”, – розповів Богдан Бенюк.

  Про твори Шевченка, які будуть представлені в експозиції, розповіла завідувачка музейних фондів Національного музею Тараса Шевченка мистецтвознавиця Юлія Шиленко.

  “Ми таке робимо дуже рідко. Приблизно 90% всього творчого спадку Тараса Шевченка зберігається у нашому музеї. Але цього разу картини привезли до Франківська, щоб франківці і гості міста змогли їх побачити. Зараз уже всі твори Шевченка вивчені та описані, українці провели дуже серйозну роботу над цим”, – сказала Юлія Шиленко.

  Про ідею й організацію виставки розповів керуючий партнер юридичної компанії MORIS Андрій Романчук. За його словами, такі культурні речі є вкрай важливими.

  В експозиції виставки «Справжній Шевченко» представлені більш як 30 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка в Києві. Це роботи в жанрах пейзажу, портрета, автопортрета та композиції на біблійні, історичні й побутові теми, виконані олійними фарбами, аквареллю, сепією, олівцем і в техніці офорта.

  Вони ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

  З-поміж найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлять портрет В. А. Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого Шевченка викупили з кріпацтва.

  До теми: у Франківську відкрили персональну виставку майстрині ліжникарства

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!