17 тисяч прикарпатських родин зробили свої квартири енергоефективними

В Івано-Франківську відбувся семінар з питань енергоефективності та презентація спільного проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES).

Цей проект надаватиме підтримку об’єднання співвласників будинків у формуванні, організаційному становленні та подальшому впровадженню енергоефективності.

Розпочинаючи семінар, заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів зазначив, що питання енергоефективності і впровадження проектів енергозбереження є досить актуальним.

“Необхідно здійснювати заходи щодо енергозбереження, тим самим  зменшуючи навантаження на всі рівні бюджетів. Питання енергетичної незалежності це питання національної безпеки, і саме держава запропонувала європейські підходи. Здійснюючи такі заходи як заміна вікон на енергозберігаючі, утеплення фасадів, заміна системи освітлення приміщень – можна досягти значного ефекту, який відобразиться в загальній динаміці споживання енергоносіїв”, – сказав Віталій Федорів.

Посадовець відмітив, що на даний час держава дає ОСББ безповоротну грошову допомогу за урядовою програмою щодо енергоефективності. Вона набирає обертів, адже її учасниками стають багато громадян. Тільки з Івано-Франківської області протягом 2015-2018 років учасниками стало 17 тисяч родин, які впровадили енергоефективні заходи на суму 290 мільйонів гривень.

Під час семінару експертами зазначалося, що основна мета проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація щодо підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об`єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

В ході реалізації Проекту ПРООН спиратиметься на партнерські відносини з місцевими органами влади, а також майже на десятирічний досвід мобілізації громадян для втілення місцевих спільних ініціатив.

Очікується, що з середини 2019 року учасники проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергозберігаючі проекти. Також проектом планується широкомасштабна інформаційна кампанія для підвищення обізнаності жителів Івано-Франківщини з питань енергозбереження та енергоефективності.

До теми: Комфорт та економія: в Долині утеплили 30 багатоквартирних будинків

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!