До цього питання потрібно підійти не по-чиновницьки, а по-людськи, – міський голова Бурштина про створення спільноти для неповносправних

  • На Прикарпатті планують створити першу спільноту для вихованців Залучанського будинку-інтернату. Зараз в Україні немає спільнот комунальної власності партнерського типу. В такому форматі вона буде першою в Україні.

    Існує спільнота у Львові, але вона фінансується тільки з коштів меценатів. Але це ризиковано, запевняє активіст: “Адже сьогодні меценати є, завтра їх немає. Тому потрібно мати підтримку влади. Якщо зникне фінансування, цим людям буде дуже важко повернутись до інтернату”.

    “Діти там дійсно непрості. Вони мають вади як психологічні, так і фізичні. Чи фінансуватиме обласна рада це? Я переконана, що ні. Потрібно сподіватись тільки на допомогу меценатів. Я вже маю 4-5 адрес будинків, які можна оглянути. Я навіть розглядала варіант – корпус інфекційної лікарні, де є 11 місць. До того ж будуть постійно поряд лікарі. Висновки сьогодні робити рано, але варто обговорити”,- сказала міський голова Бурштина Роксолана Джура.

    Вона переконана, з дітьми мають бути їх родичі. Там мають працювати люди, які любитимуть дітей, які будуть не чиновниками, а мамами. “Таких дітей завжди будуть підтримувати. І підприємці, і церква, і прості мешканці. До цього питання потрібно підійти не по-чиновницьки, а по-людськи. Я думаю місто не залишиться осторонь”,- повідомила очільниця міста. Та запропонувала звернутись до фонду Рената Ахметова.

    “Як би ми до цього не ставилися, але цей Фонд допомагає інтернатам”,- переконана Джура.

    Виступили у обговоренні і мешканці міста. “Я сама мама, яка виховує інваліда і я розумію, що я не вічна. Звісно такий будинок потрібен”,- розповідає мешканка Наталія Кец. Втім містяни занепокоєні, чи створення такого будинку лежить у правовому полі. Закону про спільне проживання зараз немає. В квітні у Львові проведуть конференцію на тему спільного проживання, де напрацьовуватимуть такий законопроект. Але законодавства про соціальні послуги зараз достатньо.

    Василь Футерко підсумовує: “Я думаю шлях переходу на спільне проживання неминучий. Ми не винаходимо велосипед, а робимо те, що в цивілізованих країнах вже зробили”.

    Сьогодні 34 мешканців проголосували “за”. Тих хто був проти чи утримався у залі не було. Надалі сформують проект рішення в обласній раді та шукатимуть приміщення для спільноти.

    Нагадаємо, У Бурштині планують створити першу спільноту для неповносправних.

    17439733_726960300820139_1301804789_n 17410167_726960320820137_880095873_n

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!