Долина відсвяткувала День міста

  • Минулими вихідними мешканці міста Долина відзначали подвійне свято День незалежності України та День міста. Урочистості збіглися з Днем пасічника, тож сюди завітали найкращі бджолярі з різних регіонів України.

    Упродовж трьох днів, з 19 по 21 серпня, у Долині відзначали 1037-му річницю від дня заснування міста. За доброю традицією, святкували гучно та урочисто. На жителів та гостей міста очікувала  цікава концертна програма, ярмарки, майстер-класи з лозоплетіння, бісероплетіння та ковальства. Гостей свята частували пивом, вином, усілякими смачними та вишуканими стравами.

    Долина

    Вітаючи долинян зі святом, міський голова Володимир Гаразд наголосив, що Долина стає привабливішою для гостей та інвесторів. Але водночас місту вдається зберегти свою самобутність та унікальність, свою неповторну душу. «Мрію, щоб кількість тих долинян, ким ми будемо гордитися, зростала. І щоб кожен міг з гордістю сказати: «Я родом з Долини». Адже ми любимо Долину, пишаємось її минувшиною, прагнемо для неї європейського майбутнього. Й надалі спільними зусиллями, дружньою громадою будемо розбудовувати місто і робити його ще більш красивим та затишним», – зазначив Володимир Гаразд.

    На жаль, головну подію у цьогорічній святковій програмі – відкриття фонтанів на так званій Медовій алеї – довелося перенести через технічні проблеми. Фонтан не встигли здати в експлуатацію, втім, міська влада запевнила громаду, що його відкриють вже під час урочистих заходів до 25-ї річниці незалежності України. Водночас, на Медовій алеї з’явилися нові клумби, а також було замінено стару бруківку. Нова, викладена візерунками червоного, чорного і сірого кольорів, милуватиме око мешканців та гостей міста. Крім того, на центральну площу міста повернувся один із символів сучасної Долини – пам’ятник Бджілці. У зв’язку з тим, що відбувалася реконструкція алеї, Бджілка зимувала і веснувала на території КП “Комунгосп”. Напередодні Дня міста комунальники повернули її на законне місце.

    Вкотре Долина підтвердила реноме одного з найбільш спортивних міст краю. Відтак родзинкою цьогорічного святкування став прем’єрний «Фестиваль спорту», в рамках якого відбулися змагання з тріатлону, вуличного баскетболу, настільного тенісу, шахів та бігу. Окрім того, молодь взяла участь у святковому флешмобі “Майдан’s”, а на міському озері відбувся п’ятигодинний рок-концерт за участю гуртів з Долини, Стрия, Рівного та Чернігова.

    А в неділю, 21 серпня, у Долині пройшло Свято бойківського меду та ремесел. Пасічники з різних куточків Прикарпаття представили свою продукцію, яка за своїми смаковими якостями та цілющими властивостями встигла сподобатися відвідувачам не лише з наших країв, але й із віддалених куточків України. Бойківські пасічники презентували ароматний смачний мед різних сортів: липовий, гречаний, акацієвий і з різнотрав’я та медові продукти – віск, маточне молочко, пилок, цілющу бджолину отруту. Крім того, вони докладно консультували кожного покупця щодо всіх лікувальних властивостей цих бджолиних продуктів та методів їх застосування. А ще на ярмарку пропагували лікувальну косметику, виготовлену тільки з натуральних компонентів на основі меду та інших продуктів бджільництва.

    Отже, День міста Долини вдався, вкотре довівши, що цей непересічний та унікальний куточок Прикарпаття живе активним життям, розвивається і має перспективу на майбутнє.

  • Андрій МЕНІВ

    До теми…
    Спочатку була сіль
    Роком заснування Долини вважається 979-й. Завдяки соляним джерелам тут постало селище, яке згодом переросло в прекрасне місто.

    Довкола заснування цього міста існує дуже цікава легенда, яка розповідає, що в цьому регіоні колись панував князь Андрійович. Одного разу він випасав у горах овець, і раптом вівці зірвалися зі своїх місць та попрямували в долину, де був потічок. Спинити отару було неможливо, тому вівчарі помчали слідом за нею і випадково натрапили на білосніжні береги потоку. Білими вони були через сіль. Однак після повернення додому з величезними запасами солі князь забув дорогу до соляної долини. Він довго блукав та поневірявся у пошуках долини, і врешті-решт бог Перун допоміг йому віднайти бажані джерела. З того часу і бере початок солеваріння на Долинщині. А незабаром тут постало славне місто Долина, документальні згадки про яке сягають 1403 року.

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!