Дослідники відкрили таємниці Чорного квадрата

  • Спеціалісти Третьяковської галереї провели дослідження картини Чорний квадрат Казимира Малевича і виявили два кольорових зображення, що приховані під головним. Працівники музею просвітили полотно рентгенівським промінням, а також розглянули під мікроскопом тріщинки у верхньому шарі фарби, повідомляє hromadske.tv.

    На додачу до двох композицій, дослідники знайшли напис олівцем, який також вважають авторським. Найбільш вірогідним варіантом його розшифрування є фраза: «Битва негрів у темній печері». Ці слова відсилають до серії робіт французького художника Альфонса Алле, відомого схильністю до абсурдизму та чорного гумору. У 1882-1884 роках він створив три однотонні прямокутні полотна: цілком чорне називалося Битва негрів у темній печері глибокої ночі, біле — Малокровні дівчата, що йдуть до першого причастя в сніговій бурі, а червоне — Кардинали, що збирають помідори біля Червоного моря. Через це художника вважають попередником дадаїстів і сюрреалістів ХХ ст.

    Казимир Малевич створив картину Чорний квадрат у 1915-му році. Перші ескізи, в яких трапляється цей мотив, з’явилися під час роботи художника над декораціями та костюмами до опери Михаїла Матюшина Перемога над сонцем. У ній ця форма означала перемогу активної людської творчості над пасивністю природи: чорний квадрат з’являвся замість сонця. Згодом художник представив Чорний квадрат та інші супрематичні роботи на футуристичній виставці 0,10 у Петербурзі. Робота стала символом авангарду в мистецтві. З нагоди 100-річчя від її створення в різних країнах відбувається ретроспектива творчості художника.

    f1ace33-9a976530572b30ebfcd1a00a7d558328

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!