«Фантастична любов і де її знайти»

Режисер: Саймон Ебуд

Бібліотекарка Белла Браун (Джессіка Браун Финдлей) любить «мертвий» порядок і терпіти не може живу природу. Тому вона повністю ігнорує сад, який орендує разом з будинком. Це так сильно дратує її літнього сусіда Альфреда (Том Вілкінсон), що той вживає заходів, і до Белли заявляється з інспекцією орендодавець. Він вимагає, щоб дівчина протягом місяця навела в саду порядок. В іншому разі їй доведеться шукати новий будинок. Нічого не вдієш – Белла долає свій страх перед рослинами, і Альфред допомагає їй полюбити садівництво. Паралельно дівчина заводить роман з винахідником Біллі (Джеремі Ірвін), який майже щодня приходить в бібліотеку і студіює книги з інженерії та мистецтва.

Чому дорослі люди, часто чоловіки, із задоволенням дивляться мультсеріал для дівчаток «Мій маленький поні: Дружба – це диво»? Зокрема, тому, що їм у житті і в мистецтві не вистачає ніжності, доброти, доброзичливого гумору. Коли кожен блокбастер обрушує на публіку лавину трупів і понівеченого металу, від такого кіно часом хочеться сховатися подалі, у світ літаючих поні, яким і на думку не спадає когось убити чи підірвати.

Фільм британця Саймона Ебауда «Фантастична любов і де її знайти» (ніякого відношення до «Поттерівського» циклу Роулінг) знятий для тих, хто хоче, щоб з екрана лилося добро, але соромиться шукати мімімішність у мультиках про поні. Свого роду британська відповідь моєму улюбленому французькому «Амелі», «Фантастична любов» зображує чарівних ексцентричних людей, які знаходять одне одного, іронічно жартують, піклуються одне про одного, говорять відверто і стають найкращими друзями. Тут немає лиходіїв і злодійства, і тут майже немає конфліктів. Єдина варта згадки сварка у фільмі виявляється дрібним непорозумінням.

Формальним двигуном сюжету служить довільно встановлена ​​дата нової інспекції, але стрічка не намагається зобразити роботу Белли в саду як гонку, від результату якої щось залежить. Прийдешня інспекція лише підштовхує дівчину прийняти ту частину буття, яку вона два десятиліття ігнорувала. Так що замість драйвової нервозності картина зображує медитативне і сентиментальне осягнення зовнішньої краси квітів і внутрішньої краси людей. На жаль, «Фантастична любов» занадто візуально скромна для кіно, яке заграє з магічним реалізмом і робить головну героїню казкаркою-початківцем (Белла складає книгу для дітей, і пригоди у саду надихають її на творчість).

Здається, цей жанр ближчий пристрасним «латинським» народам, ніж британцям з їх фірмовою стриманістю. «Фантастична любов» повністю покладається на чарівність провідних акторів, на іронічний гумор і на красу садових квітів, а цього недостатньо, щоб зробити такий фільм яскравим і таким, що надовго запам’ятовується. Втім, чарівність зірок «Фантастичної любові» безперечна. Крім тих, хто згаданий вище, в основну трупу входить Ендрю Скотт з «Шерлока», який грає Вернона – колишнього кухаря Альфреда, що перейшов на службу до Белли (у дівчини немає грошей, щоб платити слузі, але Вернон працює безкоштовно, оскільки живе на солідну вихідну допомогу). Спочатку Вернон здається значущим персонажем, але його сюжетна роль швидко всихає, що досить дивно. Як можна так мало використовувати такого фактурного артиста? Хоча Фіндлей, Уілкінсон і Ірвін цілком компенсують відсутність Скотта у кадрі. І все-таки «Амелі» найкраща!

ФЕЛІНСЬКИЙ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!