Франківщина посідає шосте місце в Україні за часткою багаточисельних сімей

Сьогодні, 15 травня, у світі відзначають Міжнародний день сім’ї.

Середньостатистична прикарпатська сім’я складається з трьох осіб. Серед регіонів країни Івано-Франківщина посідає шосте місце за часткою багаточисельних родин (з чотирьох і більше осіб).

Як інформують в головному управлінні статистики області, найбільш характерні для нашого краю сім`ї, які складаються з чотирьох і більше осіб (34,8% від загальної їх кількості). Майже однакова частка сімей області мають у своєму складі двох та трьох осіб (25,9% та 25,4% відповідно), дещо менша – одну (13,9%).

Такі дані зібрані за матеріалами вибіркового обстеження умов життя прикарпатців, яке на постійній основі проводиться органами державної статистики. За ними у 2019 році на Прикарпатті налічувалося 449,4 тис. сімейств або 3% від їх загальної кількості в Україні. Більшість (54,5%) проживає у сільській місцевості, решта – у міських поселеннях. В обласному центрі мешкає 17% родин області.

У 47,8% родин області зростають діти віком до 18 років, з їх числа 71,4% виховують одну дитину, 27,4% – двох, решта – трьох дітей і більше. Діти у віці до 3 років є у складі 15,4% сімей, 3-6 років – у 37,6%, 7-13 років – у 51,3%. Кожна п`ята родина виховує підлітків від 14 до 18 років. За часткою сімей з дітьми область посідає п’яте місце серед регіонів держави.

Умови та рівень життя родин з дітьми значною мірою залежать від кількості дорослих осіб у їх складі. Дві дорослі особи є у складі 46,6% домогосподарств з дітьми, три та більше особи – у 46,8%. Разом з тим, 6,6% цих сімей утримує лише одна доросла людина.

Серед сімей без дітей кожна четверта – одинаки, з яких 65,3% – особи непрацездатного віку.

Працюючі особи, які значною мірою забезпечують матеріальний добробут сімей, є у складі 77,2% родин нашого краю проти 66,2% в цілому по Україні. За цим показником область посідає друге місце (після Закарпаття) серед регіонів держави. Зокрема 47,6% сімей області має одну працюючу особу, 42,5% – двох, 9,9% – трьох і більше таких осіб.

Нагадаємо, прикарпатка, яка має 12 дітей, отримала почесне звання “Мати-героїня”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!