Голівудська історія: франківці зустрілись з автором книг про Івана Силу

 Франківці зустрілись з відомим закарпатським письменником, журналістом, драматургом Олександром Гаврошем. Сьогодні, 6 квітня, автор відомих книг про Івана Силу зустрівся з своїми дорослими і юними фанами в Івано-Франківську.

“Я вирішив провести цю зустріч, бо хоч Закарпаття і Франківщина сусіди, але контакту немає. Закарпаття зараз популярне у літературі. Два закарпатці стали лауреатами Шевченківської премії. Закарпаття – цікавий край. Письменники звідси пишуть тільки про цю область”,- ділиться письменник.

До слова, силач Іван Сила також закарпатець. Сьогодні письменник розповів про історію відомого строгмена та навіть про актора Івана Халаджі, який нещодавно зіграв Силу у відомому українському фільмі з прикарпатцем Василем Вірастюком.

“Коли я почув голівудську історію про хлопця з села, який переїхав у місто і став відомим, я вирішив, що про це треба написати. Спочатку я написав історію для дітей. Але коли постать стала відомою, я написав і біографічну книгу. Бо було важко зрозуміти, що з тих історій міф, а що правда. Насправді життя набагато цікавіше ніж письменницькі вигадки”,- розповідає автор.

Помер Іван Сила від травми. На черепі його стояла титанова пластина, яку він пошкодив на одному з змагань. Але коли лікарі зробили розтин, побачили, що органи стронгмена були настільки сильні і здорові, що він міг прожити до 100 років.

Для інформації, Гаврош – член Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, неодноразовий лауреат і дипломант літературного конкурсу «Коронація слова», Корнійчуковської премії, різноманітних всеукраїнських та обласних премій.

П’єси Гавроша йдуть на сценах українських театрів. Повість «Неймовірні пригоди Івана Сили» входить до шкільної програми з української літератури. 2013 року за цією повістю Віктор Андрієнко зняв художній фільм «Іван Сила.

Нагадаємо, У Франківську культове кафе “Під Лиликом” відродилося у вигляді книгарні-галереї

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!