Лео Мол – скульптор, який подарував Франківську Шевченка

Сьогодні, 10 березня, в Івано-Франківську презентували документальний фільм “Лео Мол у світлі і тінях”.

Стрічка створена канадськими майстрами, перекладом зайнялися прикарпатці.

Документальний фільм розповідає історію Лео Мола – скульптора українського походження, який багато років працював у Канаді. Саме ця людина створила пам’ятник Тарасові Шевченкові, який встановили в Івано-Франківському міському парку.

На презентацію фільму, що якраз припала на Шевченківські дні, завітав також Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук. Він розповів, особисто був присутній на відкритті пам’ятника Тарасові Шевченкові у Канаді, Оттава.

“Сам Шевченко – ідентичний, там ще є бандурист, кобзар, більше розвивається тема. Він стоїть на площі біля церкви, відповідно і є не таким романтичним, як той, що в Івано-Франківському парку. Обидва передають образ Шевченка-інтелігента, Шевченка-художника, скажемо так, молодшого і художнішого Шевченка”, – зазначив Роман Ващук.

“Шевченко для українців у Канаді є невід’ємною частиною культурної спадщини, та з поколіннями, коли втрачається зв’язок з мовою, розуміти Шевченка стає важче”, – ділиться Роман Ващук.

Ініціатор проекту – Віля Чупак розповів, що фільм планують транслювати також на місцевих телеканалах: “Переклад тривав два місяці. Це важливо, бо так вийшло, що доля Франківська перетнулася з долею Канади. Важливо, щоб молодь знала історію походження тих чи інших пам’ятників у місті”, – розповів Віля Чупак.

Нагадаємо, Франківський режисер не отримав Шевченківської премії, бо нещодавно став народним артистом 

DSC_7785 DSC_7800 DSC_7815 DSC_7817 DSC_7822 DSC_7824 DSC_7829 DSC_7834

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!