Мед і до меду: у Франківську вдруге пройде солодкий фестиваль

Сьогодні, 19 липня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція щодо проведення фестивалю «Меди Прикарпаття 2018». Фестиваль пройде 21 та 22 липня.

Організатори обіцяють ярмарки меду та продуктів бджільництва, майстерні, майстер-класи, семінари та лекції видатних пасічників, участь міжнародних делегацій, розваги, мед і до меду.

Фестиваль організовують, щоб популяризувати культуру бджільництва серед українців, щоб бджолярі обмінювалися досвідом та демонстрували свої досягнення. Організатори наголошують, що про унікальні цілющі, поживні і смакові якості меду відомо кожному. Тому на фестивалі люди зможуть про дегустувати та придбати різні сорти меду та іншу продукцію бджільництва.

«Минулого року фестиваль був дуже успішний. І ми надіємось із кожним роком збільшувати делегації з інших країн. Також добре, що прикарпатці зможуть відвідати такий захід», – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Він додає, що це тільки початок таких заходів, бо також очікують на франківців і Свято винограду, і інші святкування. Іван Юсько голова «Спілки пасічників Прикарпаття» каже, що їм дякують навіть бджолярі, бо це створює робочі місця і популяризує таку працю. А його заступник Василь Мармуляк додає, що вони насамперед хочуть показувати карпатський мед.

Також у пасічників запитали, чи вплинуло якось на їхню роботу те, що масово труїлись бджоли. Голова ГО каже, що тоді ця ситуація вчасно вирішилась, але нещодавно агрохолдинг знову почав окроплювати поля, не повідомивши нікого. І про це бджолярі обіцяють розповісти більше на фестивалі під час лекцій.

“Наслідки від тої ситуації все ще є, і не тільки у пасічників”, – каже Іван Юсько

У фестивалі візьмуть участь 40 бджолярів. Семінари і лекції читатимуть десь 80-100 чоловік, а торгувати прийдуть також близько 100 чоловік.

Нагадаємо, що на проведення фестивалю виконком івано-франківської міськради виділив 30 тисяч гривень

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!