Міська рада намагається повернути у комунальну власність землю біля озера

Сьогодні, 10 жовтня, господарський суд Івано-Франківської області розпочав розгляд позову ПП “Вамбуд” до Івано-Франківської міської ради.

Суттю позову є визнання права користування земельною ділянкою, тобто відновлення права оренди на неї. Мова йде про землю площею 1.8 га біля міського озера.

Представник позивача Євгеній Мануляк зіслався на те, що постановою Вищого господарського суду встановлено перехід права користування цією ділянкою від Ріяфета Гасимова до ПП “Вамбуд”, а згодом права підприємства порушила міська рада. Через це, за його словами, “Вамбуд” і подав до суду.

“Визнаємо, що відповідач не чинить перешкод фізичного характеру, як наприклад заборон проїзду на ділянку. Але є закони України, є регламент виконавчого комітету – і протягом одного місяця земельні питання повинні розглядатися. З невідомих причин ще з листопада наше питання не розглядалося, обгрунтування міської ради про додаткове вивчення питання є незрозумілим. Ми не можемо ні ввести в експлуатацію ділянку, ні продати її, бо немає оформленого землекористування. Отже, порушено наш інтерес, охоронюваний законом – оформлення цього права, чиняться перешкоди юридичного характеру”, – зазначив юрист “Вамбуду”.

Представник відповідача Віктор Буджак, начальник відділу правового забезпечення Департаменту правової політики Івано-Франківської міської ради, зазначив, що позиція мерії така: правовідносини щодо договору від 06.03.16 припинені, бо він втратив чинність, тож ділянку повернули у комунальну власність.

“Якщо ті чи інші дії, чи бездіяльність Івано-Франківської міської ради мають місце, то для цього є Кодекс адміністративного судочинства. І якщо ви вважаєте, що йдеться про порушення, то його повинен розглядати адміністративний суд, а не господарський”, – додав юрист міської ради.

Суддя Деделюк, заслухавши позиції сторін, оголосив перерву. Засідання продовжиться завтра, 11 жовтня, об 11:30.

Також суддя кілька разів намагався змусити присутніх активістів фізично вимкнути мобільні телефони, бо “вони перешкоджають звукозапису”, однак не зміг навести законних підстав для цього.

Читайте також: Не треба пудрити, що там все законно, – Волгін про ше одну забудову на озері

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!