На 74-му році життя померла відома українська актриса

В суботу, 22 жовтня, в Києві померла відома українська акторка Валерія Заклунна. Смерть застала її в лікарняному ліжку.

Актриса померла на 74-му році життя у київському медичному закладі «Феофанія», де проходила курс лікування, пише Преса України.

«В Театр ім. Лесі Українки знову прийшла біда. Пішла з життя велика актриса, яка пропрацювала на наших підмостках більше 50 років, – ВАЛЕРІЯ ГАВРИЛІВНА ЗАКЛУННА», – йдеться у повідомленні.

За словами працівників Театру імені Лесі Українки, «її ролі, зіграні як в театрі, так і в кіно, стали воістину значущими». Жінка пропрацювала в театрі рівно 50 років.

«Душевна щедрість була властива всім героїням Заклунної. Валерія Гаврилівна була актрисою трагічною. Трагічний аскетизм сильних відчуттів Заклунної потрясав і в «Переможниці» О. Арбузова, і в «Молодих роках короля Людовика XIV» А.Дюма, і в «Історії однієї пристрасті» за Г.Джеймс. Про це ж свідчить і її остання робота в спектаклі «У цьому милому старому будинку» О. Арбузова», – розповіли колеги Заклунної.

За радянських часів вона була нагороджена золотою медаллю імені Довженка (1978 р.) та Державною премією СРСР (1979). В 1975-му стала лауреатом Державної премії УРСР імені Шевченка, а 24 серпня 2012 року їй присудили почесне звання Героя України.

Читайте також: режисер «Нового театру» просить надати приміщення для вистав

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!