На Надвірнянщині єгері охороняють оленів та козуль від вовків

  • На Надвірнянщині мисливствознавці підгодовують диких тварин. Лісова охорона та єгерська служба впродовж цілого року заготовляє зимову поживу для тварин.

    Районний мисливствознавець Яремчанської міської ради Михайло Томашевський  розповідає, що робота лісової охорони та єгерської служби ДП «Делятинський лісгосп» полягає у збереженні, відтворенні, охороні мисливської фауни. А щоб зберегти і примножити, необхідно в першу чергу боротися з хижаками та браконьєрами, інформує Івано-Франківське ОУЛМГ.

    «У цьому році ми вже відстріляли вовчицю, яка завдала значної шкоди звірині в мисливських угіддях та поранили двох самців вовків. Згідно даних лісової охорони та єгерської служби тварини, а саме олень, косуля і кабан стають жертвою вовків. У нас зараз зареєстровано по актах і знайдено в лісі єгерською службою з нового року три роздертих олені та два кабани», – додає Михайло Томашевський.

    Єгері та лісова охорона щоденно створюють максимально зручні умови для життя та природного приросту чисельності диких тварин, збільшення виходу мисливської продукції з одного гектара угідь та забезпечення збалансованого розвитку мисливського господарства в області.

    «На території мисливських угідь Делятинського лісового господарства є кормові біополяни та спецмісця для сінокосу, де ми заготовляємо сіно. У травні-червні формуємо кормові віники із гілок малини, ожини, горобини, груші лісової. Обираємо те, що звірині, і справді, до смаку. Також купуємо концентровані корми, буряк та кукурудзу, які орієнтовані більше на диких кабанів», – розповідає Михайло Томашевський.

    Застосовують єгері та мінеральну підгодівлю, яка є затребуваною серед оленів, козуль. Така підгодівля зміцнює і підсилює захисні властивості проти захворювань, сприяє доброму розвитку плода у тільних олениць.

  • Лісова охорона та єгерська служба в мисливських угіддях Делятинського ЛГ облаштували та підтримують у належному стані понад 70 годівниць. Крім того, поживу для звірини розставляють у місцях скупчення тварин, на узбіччях лісових доріг, майданчиках для підкорму. Диким тваринам для зимової підгодівлі лісівники спорудили понад 70 солонців, заготовили близько 5 тонн сіна та по 3 тисячі кормових віників у кожному лісництві.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!