На Прикарпатті боротимуться з небезпечним бур’яном

Сьогодні, 30 серпня, розпочалось засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

Одним із питань порядку денного стало “Про регіональну цільову програму боротьби з карантинним бур’яном – амброзією полинолистою на 2017-2021 роки”.

Іван Андріїшин, директор департаменту агропромислового розвитку ІФ ОДА, розповів, що цей бур’ян останнім часом поширився по Івано-Франківській області і з ним потрібно боротися. Крім засмічення земель, рослина викликає специфічне захворювання у людей.

Згідно з Програмою, на території Прикарпаття вже близько 11 гектарів землі зайнято цим небезпечним бур’яном, в основному – на Городенківщині та Рогатинщині.

Депутати планують побороти рослину за допомогою механічних методів – скошування та спалювання, а також оприскуючи заражені площі гербіцидами. Упродовж 5 років на це планують спрямувати 135 тисяч гривень. Наслідком виконання програми повинно стати підвищення родючості земель сільськогосподарського призначення.

Депутати підтримали проект. Тепер за нього голосуватиме обласна рада.

Читайте також: Хліб – буде: прикарпатські аграрії похвалилися врожайністю

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!