На Прикарпатті різко зменшилась народжуваність 

  • Сьогодні, 27 лютого, в Івано-Франківську відбулося чергове засідання франківського прес-клубу реформ. Темою обговорення стало репродуктивне здоров’я, а саме “Чи гарантуватиме держава українцям безпечне материнство та дитинство у найближчі 5 років (за відсутності нової Державної соціальної програми “Репродуктивне здоров’я нації” на період 2017-2021 рр.).

    Керівник проекту USAID Олена Панченко зазначила, що проект є невеликим, але досить амбітним, адже має два напрямки: змінення законодавства, а також привернення громадської уваги до цих важливих питань. “Ситуацію можна описати так – закрилося вже перше дихання і не відкрилося ще друге”, – зазначає Олена. Метою програми “Репродуктивне здоров’я нації” є збереження репродуктивного та статевого здоров’я з дотриманням репродуктивних прав для досягнення благополуччя кожної людини, відтворення населення і сталого розвитку України. Прийняття нової програми забезпечить вирішення основних проблем у сфері репродуктивного здоров’я: безпліддя, посилення депопуляційних процесів, ускладнення під час вагітності та пологів, обмежений доступ до сучасних методів планування сім’ї тощо. Підтримка програми є і від влади, хоча організатори зізнаються – на неї вони не сподівалися.”У питанні репродуктивного здоров’я зроблено дуже багато, аби достукатися до людей, які приймають рішення”, – розповідає Олена Панченко.

    “Вплив людини залежить від влади, спеціалістів та фінансування. Метою програми є покращення репродуктивного здоров’я, що впливає позитивно і на демографічну ситуацію в країні. У нашій області дуже поширеним є рак шийки матки. Ми закупили вакцину, що допоможе швидше виявити онкологію”, – розповів Володимир Дзьомбак, головний акушер-гінеколог департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА. – 4 млн 800 тис. гривень передбачає програма на вирішення проблем репродуктивного здоров’я. На цей рік передбачено виділення 2 млн на закупку автомобіля для акушерства”.

    Володимир Дзьомбак також розповів, що рівень народжуваності на Прикарпатті в останні 5 років зменшився на 3 000 осіб.

  • Нагадаємо, Наприкінці минулого року міський голова Івано-Франківська доручив фінансовому управлінню розробити план жорсткої економії коштів. Він, зокрема, радив скорочувати, де можна, працівників, ні в якому разі не збільшувати штати та, за можливості, перейти на інші форми оплати праці. Однак, незважаючи на це, в Івано-Франківську створюється новий департамент охорони здоров’я, який потребуватиме чималого фінансування.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!