На Прикарпатті все більше людей стало хворіти на хворобу Паркінсона

Вчора, 11 квітня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона.

Про це повідомляє Івано-Франківської обласна державна адміністрація.

Як наголосила професор кафедри неврології і нейрохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вікторія Гриб, від хвороби Паркінсона страждають близько 10 мільйонів людей на нашій планеті.

«Ми хочемо привернути увагу до людей з такою хворобою. Перша і головна ознака хвороби – це сповільнення рухів. Пізніше рухи людини стають незграбними. Також у хворого може бути порушення рівноваги. Якщо людина бачить першу ознаку, відразу має звернутися до невропатолога за місцем проживання, а він у свою чергу скерує пацієнта до нас», – наголошує фахівець.

Чому виникає хвороба лікарі сказати не можуть. Певні гени відіграють роль в її розвитку, також факторами ризику є екологічні чинники, травми голови, вплив токсинів. Є два фактори, які можуть попередити і сповільнити її розвиток: споживання великої кількості кави та куріння.

З метою покращення виявлення захворювань екстрапірамідної системи (в тому числі хвороби Паркінсона) серед жителів Івано-Франківської області на базі консультативної поліклініки Івано-Франківської обласної клінічної лікарні створено обласний консультативно-діагностичний кабінет екстрапірамідних захворювань .

У результаті роботи кабінету кількість виявлених випадків хвороби Паркінсона в Івано-Франківській області зросла із 46,1 на 100 000 населення у 2010 році до 84 на 100 000 у 2019 році. Велику кількість складають пацієнти працездатного віку.

За словами доцента кафедри неврології і нейрохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Софії Геник, середній вік хворих 65 років. Якщо хвороба розвивається у віці до 50 років, то це вважається раннім початком. Тим не менш, хвороба прогресує з різною швидкістю в різних людей.

Для хворих важливе не лише медикаментозне лікування, а й фізична терапія. Для того, щоб пацієнти мали можливість робити різні вправи, на базі кафедри фізичної терапії ІФНМУ працівники власними силами створили спеціальний зал.

Нагадуємо: У пожежі в Делятині загинув чоловік

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!