Науковці прогнозують у Калуші утворення проваль

Учора, 11 січня,  спеціально створена робоча група у складі депутатів Калуської міської ради побувала біля провалля на вул. Вітовського.

Провалля, утворилося у листопаді минулого року і вже об’єдналося із ямою, яка утворилася поряд ще у 2008 році. За словами заступника директора ДНДІ галургії Юрія Садового, «процес» об’єднання відбувався «бурхливо» — із високими хвилями, що навіть налякало людей, які на той момент перебували біля провалля.

Першим об’єктом «екскурсії» стало провалля на вул. Вітовського у Калуші. Як повідомляли Вікна, із міського бюджету виділено 80 тисяч гривень на моніторинг провалля. Роботи виконують фахівці ДНДІ галургії та Карпатського відділення інституту геофізики НАН України.

“Тут два негативні процеси для мешканців та довкілля: руйнування земної поверхні, що створює небезпеку нещасного випадку і забруднення водоносного горизонту внаслідок витіснення цієї високомінералізованої рідкої фази та забруднення водоносного горизонту”, — розповів Юрій Садовий.

Приватні будинки, які розташовані далі від провалля, перебувають за межами шахтних камер. А от ті, що ближче, можуть зазнати руйнувань.

Юрій Садовий зазначив, що коли у 1987 році неподалік цієї території утворилося завалля, одночасно відселили мешканців понад 40-а будинків. Навіть зараз на території можна побачити фундаменти недобудованих будинків — люди просто не встигли завершити будівництво.

Нагадаємо, що у Калуші депутати пропонують передбачити у бюджеті кошти на «ін’єкції смерті».

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!