Мера запросили на обід

  • Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус вимагає закриття закладу громадського харчування, в якому використовується кубинська національна символіка.

    Традиційна оперативна нарада в івано-франківському міськвиконкомі у вівторок, 9 серпня, закінчилася несподіваною прочуханкою від мера начальнику управління Івану Ляховичу.

    “Ляхович є? – під завісу “апаратки” несподівано звернувся до присутніх на нараді міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. – Скажіть, будь ласка, що то за паб відкрився на Військових ветеранів? Не знаєте? А чого ви не знаєте, ви хіба не управлінням торгівлі керуєте?”

    Згодом із розповіді Віктора Анушкевичуса присутнім стало відомо, що паб називається “Че”, і названий він так на честь представника “людиноненависницької комуністичної ідеології” Че Гевари. Мер також повідомив, що на афішах, якими закликали відвідати паб, і в самому пабі присутня комуністична символіка. Принаймні так йому донесли.

    “Зустріньтесь із керівництвом, і щоб тої символіки не було, – наказав мер Івану Ляховичу.- У нас є багато своїх символів і традицій. У Франківську, поки я міський голова, комуністичної символіки не буде. Доповісте, що вам відповіли. Якщо не погодяться, то в нас є достатньо засобів, щоб то викинути під три чорти”.

    Того ж дня репортер “ГК” побував у розрекламованому мером Івано-Франківська закладі громадського харчування. Ще здалеку побачив вивіску – знамените зображення вічномолодого командатне Че Гевари. Відомий у цілому світі двоколірний портрет анфас (створений ірландським художником Джимом Фіцпатриком із фотографії Че Гевари 1960 року) досі вважається символом романтичного революційного руху, хоча частково він перетворився на кіч, часто використовується в далеких від революції контекстах (скажімо, так прикрашена вивіска одного з ресторанів у Ризі – авт.). Комуністичним символом на цьому портреті можна, мабуть, вважати лише зображену на береті Че зірочку Хосе Марті, яка була особистою відзнакою команданте, отриманою з рук Фіделя Кастро в липні 1957 року, на початку визвольної боротьби кубинського народу.

  • На вході до пабу відвідувачів зустрічає червоного (комуністичного) кольору мотоцикл, натякаючи на найвідоміший біографічний фільм про Че Гевару – “Щоденники мотоцикліста”. У самому приміщенні не вдалося виявити ні червоних зірок, ні серпасто-молоткастих гербів, не було тут ні творів Леніна, ні марксистської літератури – тільки меню з невеликим переліком страв із іспано-кубинським акцентом. Столові прибори нормальні, а не серп і молот, як можна би було сподіватися. В оформленні інтер’єру використані кубинський національний прапор, прапор кубинської революційної організації “Рух 26 липня” (до речі, червоно-чорний, схожий на прапор УПА, тільки з написом “М-26-7”), фотографії кубинських національних героїв, серед яких Фідель Кастро та той же Че Гевара.

    “Ми вже місяць, як працюємо, ніхто нам ніяких зауважень не робив, – здивувалася у розмові з репортером “ГК” адміністратор закладу. Офіційно з міськвиконкому до нас ніхто не підходив, не робив ніяких зауважень. Та й немає за що висувати до нас претензій. Ми не пропагуємо жодної ідеології, тут грає звичайна музика, попса, а не якісь комуністичні гімни. Якщо міський голова бажає переконатися, що тут справді немає ніякої комуністичної символіки, ми запрошуємо його на обід”.

    Вибір саме такого стилю для пабу в адміністрації закладу пояснили тим, що такого у Франківську досі ще не було. А чи буде й надалі?..

    Богдан СКАВРОН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    8 thoughts on “Мера запросили на обід

    1. Цей дискжокей-мєр нехай на дороги подивіться. Найгирші в Україні. А ще за архіткетурою в місті. Немає парків, скверів. Усе сучасними стодолами забудовано.

      Нехай цей Пан порахує скільки чорнобильських дітей Куба безкоштовно вилікувала за 20 років незалежності. Чи Може Прикарпаття щось запропонувати у відповідь окрім неповаги до державного прапора Куби в особі мєра міста Івано-Франківська.

      Як завжди – замість того щоб зробити щось корисне – чиновник намагається перешкодити іншим…

      Че – це мировий символ революцій. Мені здається що Віктор Андрюсович приймав участь в одній…. (Помаранчевій). Чи він вже шкодує про це????

    2. Коли не треба, міська влада знаходить “достатньо засобів, щоб то викинути під три чорти”, коли щось по ділу, то в них немає повноважень. Дістали вже.

    3. по-перше згадайте через яку партію(це комуністична) сталась трагедія на ЧАЕС, а по-друге не “мировий” а “світовий”

    4. типовий приклад станіславського рагулізму (я про Ануса). Руки геть від Че!

    5. Хехехе. В цій історії невідомо, хто більший рагуль – Ануш чи власник пабу козачок. Козачок вже навіть вивіску зняв, так всрався. Ануш може повірити, що він газда в місті 🙂

    Comments are closed.