Забудовники платитимуть менше

  • Депутати Івано-Франківської міської ради зглянулися над місцевими забудівниками: на наступній сесії вони збираються зменшити розмір пайового внеску, який будівельні компанії сплачують до цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

    12 вересня відбулися громадські обговорення проекту рішення міської ради «Про внесення змін до положення «Про цільовий фонд соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста» і положення «Про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортної інфраструктури міста». Ці проекти вже затвердив виконком Івано-Франківської міської ради.

    За новим проектом, забудовникам планують зменшити внесок у соціально-економічний фонд розвитку міста з 10% до 7% від загальної вартості будівництва об’єкта. Правда, це стосується тільки нежитлових будівель та споруд. Пайовий внесок для житлових будинків становитиме 4%. У новому положенні також прописали пайовий внесок у соціально-економічний фонд у розмірі 2% для фізичних осіб, які покращують свої житлові умови. Це стосується людей, які своє житло надбудовують, добудовують чи реконструюють і при цьому збільшують площу житла.

    Від пайових внесків звільняються забудовники, якщо споруджують об’єкти на замовлення державних або місцевих органів влади за рахунок державного чи міського бюджету, навчальні заклади, будинки соціального призначення та доступного житла, приватні будинки до 300 кв. м. тощо. Також від пайового внеску звільняються всі будинки медичного призначення, незалежно від форми власності. “Тобто якщо забудовник в себе в будинку будує аптеку чи об’єкт соціального призначення, автоматично ця площа не враховується в загальний розрахунок площі будинку. Цього раніше не було”, – пояснює Вікторія Сусаніна, начальник міського фінуправління. Крім того, за рішенням сесії можуть звільнятися від сплати пайового внеску і об’єкти виробничого призначення.

    Вікторія Сусаніна пояснила, що 30% коштів з соціально-економічного фонду отримує КП “Івано-Франківськводоекотехпром” на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста, а 70% – залишається на розвиток соціальної сфери. До речі, у разі невиконання умов договору забудовник сплачує суму боргу з врахуванням індексу інфляції, а також пеню у розмірі 120% річних від облікової ставки НБУ та 3% річних від суми заборгованості. Однак чимало компаній відмовлялися сплачувати внески до фонду, а суд, до якого звертався виконком з відповідними позовами, виявлявся поблажливим до порушників.

  • З проханням переглянути розмір пайового внеску до міської влади звернулася Асоціація працівників будівельної галузі Івано-Франківська. Втім, і такими пільгами задоволені не всі. Зокрема, Ігор Метлюх, голова ГО «Комітет підприємців м.Івано-Франківська» запропонував спрямовувати кошти, які платять забудовники, до соціально-економічного фонду на ремонт під’їзних доріг, які нищаться при проведені будівельних робіт. Натомість підприємець Олександр Оришко подав ідею відновлювати ці дороги за сприяння депутатського фонду депутата-мажоритарника. Втім, представники міськвиконкому не схвалили жодну з цих пропозицій.

    Марія ГАВРИЛЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!