Норвакс

«Встановити хрест тверезості в Івано-Франківську приблизно рік тому запропонував голова руху за тверезе життя Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ отець Ярослав Рохман.

…Будівництвом храмів і встановленням хреста тверезості міський голова Руслан Марцінків планує побороти у місті алкоголізм та зменшити кількість самогубств. За його словами, сьогодні багато людей порушують проблему надмірного вживання алкоголю, але справжньою проблемою є крах тверезості… «Існують дослідження, де йдеться про те, що хрест тверезості був у багатьох місцях, особливо у селах з корчмою, де чоловіки за чаркою проводили весь час. Їхні дружини не витримували цього, і на протест вони збиралися та спалювали ту корчму, на місці якої встановлювали хрест».

(kurs.if.ua, 28 грудня 2016 року).

У рік 7523 [2016]. Плекали того року в городі галицькому традиції вельми давні, звичаї [просто] народні та ритуали від усяких напастей моральних, криз економічних та крахів [нетверезих] помічні, які ще [приблизно] року минулого відродити збирався пророк ордену святої матері Тверези архипіп Славко, але все часу не було у луччих людей [свободних] на діло се богоугодне, бо то хрестини, то іменини, то празник у селі, а то [до виборів] було ще далеко.

Та коли наблизився місяць священний Вдрабадан, [піаром] передвиборним з ефіру телевізійного війнуло і крокодили зелені до білих хоромів з вирію позліталися, аки мухи на [вапно], згадав тоді лицар [свободний] Руслан-Марципан на прозвисько Мер Франківська про хрестики помічні, нулики [бюджетні] та почав город галицький на квадратики рівні графити, аби гру свою квестову спланувати, хрестики тверезості правильно розставити і перемогти [несподівано], аки на виборах минулих.

Був же він пластун давній, аки традиції [тверезості] в городі галицькому, та противник великий посиденьок застільних та ігор настільних, а паче всього любив, [живота] свого не шкодуючи, побожно вельми чай пити [з ким треба], одною рукою душити змія зеленого до останньої краплі, а другою ж – олігархів у пастку заманювати, улицю [стрільців січових] купюрами зеленими, готівкою чорною та іншими хабарями посипаючи, а людей простих [із департаменту архітектури] рятувати від суми, тюрми та самогубства [політичного], закликаючи [електорат] свій на забаву рухливу, гучномовну та давню, аки дитинство піонерське, есбеушник-есбеушник віддай [корупціонера].

Та не спинився на цьому лицар свободний Руслан-Марципан на прозвисько [Порокоборець] і наказав, крім хрестів тверезості, [відродити] у городі галицькому пояси вірності для дружин [партійних], міцні, аки скрепи усіх городів руських. У корчмах же, котрі під антиалкогольні хрестики палали, аки ялинка [штучна] на майдані, прив’язували по-козацьки косами відьом та відьмаків та палили [їх] на багатті, щоб корови лучче доїлися в цілому городі галицькому [від опришівців до угорників] та на опаленні трохи зекономити. А з відродженого лобного місця на площі ринковій біля ратуші золотоверхої далеко розносився цюкіт [сокири], коли кат спеціально [відроджений] рубав традиційно руки злодіям бюджетним…

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!