Норвакс

«Голова ОДА Олег Гончарук зазначив, що прибирати територію потрібно не тільки перед Великодніми святами, а систематично. “Люди, схаменіться! У межах міста чисто, а коли виїжджаєш за межі міста, отримуєш шок. Я з вами зараз можу поїхати до Рогатина і показати, який стан прибирання”, – зазначив голова ОДА.

“Де бачите, що лежить сміття і не проводяться ніякі заходи щодо усунення проблеми, звертайтеся у приймальню голови ОДА. Керівники РДА будуть нести відповідальність і виправляти ситуацію”, – звернувся до присутніх та усіх прикарпатців Гончарук.

Окрім цього, очільник Прикарпаття анонсував, що після Великодніх свят представники влади знову перевірять райони на чистоту».

(www.galka.if.ua, 6 квітня 2017 року)

У рік 7 524 [2017]. Зібрав того року в городі галицькому в хоромах білих-[пребілих], аки борошно для круасанів, та чистих-[пречистих], аки пресвята діва Марія, де кабінети всі були виметені та відмиті так ретельно, аки [гроші] брудні та готівка чорна, коридори скрізь швабрами, шматами та іншими мочалками та [чувихами] виґлянцовані, а напуцовані вікна передвеликодні блищали, аки в собаки [очі], усіх своїх бояр із земель довколишніх князь галицький Олежко на прозвисько [Великий] Умивальник та Мочалок Командир. Бо ж надумав сей муж державний, велемудрий та достойний нещадну [головомийку] влаштувати усім тим головам [адміністрацій районних], хто не прибирає за собою, папірчики розкидає мимо кошика та гумки жувальні під кріслами клеїть, аки [дурня], та вивести бруднуль та замазур усіх на чисту воду з милом, шампунем та іншими засобами [миючими].

І посходилися всі бояри чисті та охайні, сміття з хат своїх [білих] не повиносили, болото за підошвами не позаносили, штани забеяні гарно позатирали, коли з коней своїх всюдихідних злазили, і тільки із землі рогатинської безнадійно [цимбалістно] безголової прийшли бояри негарні, нечупарні та неумиті, аки [поросята]. І гукав до них князь Олежко, встидаючи їх, аки Великий Кобзар: «Схаменіться, будьте люди, бо [лихо] вам буде!.. Умийтеся, образ божий багном не скверніте!», а потім грозив їм вельми прутиком вербовим [святочним] та бив кулаком у мідний таз і кричав «кара-бараз!».

Зібрався було князь галицький [походом] на город рогатинський піти та попустошити там трохи, щоб [сміття] лежаче в адміністраціях районних розрухати, але передумав так далеко ходити та наказав у приймальній своїй вежу поставити, щоб звідти за [брудом] пильнувати, писарів там посадити і кожен захід не проведений щодо [усунення проблеми] пильно документувати, а бояр нечупарних зобов’язав нести [відповідальність], аки свій хрест, і набивати руку на замітанні улиць, щоб після створення [об’єднаних територіальних громад] було куди на роботу піти.

І дзвонили ж тоді [систематично] до приймальні Олежкової щодня смерди різні та голосами дивними, подібними вельми на голос каштеляна львівського [садомазопомічного] Андрейка на прозвисько Доля, та різні точки засмічені здавали. Коли ж минули свята [великодні] та прийшли свята різдвяні, знов пішов князь галицький Олежко [на чистоту] бояр своїх виводити, але глянув навколо та уздрів улиці городські, поля, дороги та інші [сміттєзвалища] припорошені славно білим-білим, аки борошно [для круасанів], снігом та й втішився.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!