В Івано-Франківську під площею Міцкевича виявили нові знахідки

Сьогодні, 21 грудня, під площею Міцкевича знайшли залишки речей 18-го століття. Люди дістали із землі люльки, фрагменти для рибальства, частини посуду та кахелю. Також збереглися рештки свійських тварин.

Знахідку виявив Василь Романець, керівник Прикарпатської постійно діючої археологічної експедиції Інституту археології НАНУ. Першою знахідкою стала частина мореного дуба, якою облаштовували рів.

Наразі роботи на площі Міцкевича призупинили, розпочалася перевірка.

Як розповів “Галицькому кореспонденту” керівник комунального підприємства “Пам’ять” Василь Тимків, було би добре зараз провести повноцінні розкопки, принаймні на розкопаній ділянці. “На цей момент пан Василь Романець призупинив будівельні роботи, – розповів Тимків. – І він буде працювати над цим питанням далі”.

Восени цього року “Галицький кореспондент” уже повідомляв, що в Івано-Франківську розпочався ремонт вулиці Лесі Українки та площі Міцкевича. Профіль цих вулиць планують вивести на один рівень та з часом зробити їх пішохідними. Дії комунальників обурили архітекторів та активістів, які вимагають зберегти автентику та історичний шарм центру міста.

Ще у вересні архітектор, колишній начальник відділу охорони культурної спадщини Ігор Панчишин, наголошував, що перед такими масштабними ремонтами у середмісті комунальники мали би порадитися з архітекторами.

“Є закон про список історичних міст, куди увійшов Івано-Франківськ. Відповідно до нього, все, що робиться в нашому місті, треба узгоджувати згідно закону про охорону культурної спадщини, закону про охорону археологічної спадщини, державних будівельних норм та охоронних норм. Є цілий ряд законів та документів, яких потрібно дотримуватися при такому проектуванні. Такі кроки потрібно вирішувати на консультативних радах з питань охорони культурної спадщини, на містобудівних радах, тобто в професійному середовищі, але комунальники цього не роблять і не розуміють”, – пояснив тоді Панчишин.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що 1 вересня під шаром асфальту і гравію на вулицях Лесі Українки та Міцкевича виявили історичну трилінку.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!