Осінь, шах і мат, або Як подолати осінню депресію: шість дієвих порад

  • Літо пролетіло непомітно. Залишило низку кольорових спогадів, клаптики зоряного і безмежно голубого неба, запахи свіжоскошеної трави, мінливого моря і лісових ягід. Та все п’янке літнє тепло змивається першим сірим осіннім дощем. На плечі падає сирість, очі закутує густий туман, думки заковують відчайдушні хмари. Кожен з нас хоч раз у житті стикався з осінньою депресією. Поганий настрій, важко прокидатися зранку, втратили апетит, дратує все навколо? Можемо дати шість порад, які допоможуть закохатися в палку осінь з першого погляду і назавжди відкинути мантру про депресію восени.

    Порада №1

    Говоріть і слухайте. Так, саме це я і маю на увазі. Осінь – чудова пора для душевних розмов і довгих посиденьок. Говоріть про погоду, про життя, про літо, про плани, про книги, говоріть про все на світі, головне, робіть це щиро та безпосередньо. Удосконалюйте своє вміння красиво висловлювати думки, навчіться слухати. Люди, які вміють слухати, – найкращі співрозмовники. Душевні розмови ламають стіни, лікують і втішають. Це допоможе вам прогнати відчуття самотності.

    Порада №2

    Читайте. Книжки – то кращий лік від будь-яких хвороб. Немає нічого кращого, ніж сидіти з книгою в руках, посьорбуючи гарячий чай, перебігати з рядка на рядок очима і вдихати в себе нову історію. Довгі осінні вечори дозволять заповнити себе сотнями смачних книжок. Серія «Теплих історій» від Надійки Гербіш або шматочок «Школаду» Джоан Харріс чи ковток «Кульбабового вина» Бредбері – і ваші почуття зігріті, як мінімум, до весни!

    Порада №3

    Навчайтеся нового. Ви не відвідуєте школу? Не вчитеся в університеті? Ну і що! Осінь –пора знань. Навіть якщо ви давно не учень, ніколи не пізно знайти щось, що пригодиться вам у житті. Це може бути іноземна мова чи уроки гри на гітарі або курси плетіння гачком. Можливо, у таких простих, на перший погляд, речах десь у закутку й ховається пристрасть, яку ви шукали все життя. Саморозвиток – найкраще, що може дозволити собі людина. Не важливо, скільки вам років, скільки у вас часу, не шукайте причини, а шукайте можливості. Спробуйте.

    Порада №4

    Експериментуйте. Експерименти додають іскру у нестерпну й виснажливу буденність. Додайте спецій у своє життя. Пофарбуйте волосся, змініть гардероб, пересуньте меблі у квартирі, заведіть собаку. Просто зробіть щось, на що ніяк не наважувалися раніше, і ви відкриєте в собі новий вогонь, нове прагнення, нове захоплення. Запустіть процес свого перевтілення, бо якщо не тепер, то коли?

    Порада №5

  • Похазяйнуйте на кухні. Гаряча кава з дрібкою кориці і трохи молока для ніжно-солодкого смаку, м’ятний чай з сонцем у вигляді кружальця лимона, гарбузовий пиріг з горіхами та гвоздикою… Готуйте за рецептом і без рецепта. Готуйте самі і з кимось. Готуйте вранці й увечері. Просто робіть це з любов’ю до тих, для кого готуєте, додавайте її до всіх страв, присипайте пахучими спеціями й насолоджуйтесь, і ви відчуєте смак осені, що зближує.

    Порада №6

    Ходіть на прогулянки. Пожовкле листя, сонне небо, вечірні сутінки – найкращий фон для роздумів під час довгих неспішних прогулянок. Хороша можливість побути на самоті, поміркувати над чимось особистим. Восени приходить зовсім інше розуміння життя. Хтозна, може, магія осені надихне вас творити, писати поезію чи малювати.

     

    Не важливо, яка пора року у календарі, головне, яка пора року у нас у душі. Навчіться цінувати кожен день, тільки з усвідомленням цінності й неповторності життя приходить відчуття щастя. Колекціонуйте чудесні спогади, закривайте в банки варення із щасливих днів і частіше переглядайте старі фотографії. І насамкінець: почніть жити вже сьогодні.

    Душевної всім погоди, міцних обіймів і смачної кави!

    Олеся ПАРФАН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!