Проект iHUB впирається в ремонт

  • В Івано-Франківську вже кілька місяців говорять про створення центру підтримки інновацій, так званого iHUBу, для ІТ-спеціалістів, де вони зможуть за невеликі гроші мати свій простір. Але наразі далеко справа не просунулася. Чому?

    Попри те, що Івано-Франківськ невелике місто, сфера ІТ у ньому існує. В обласному центрі налічується близько тисячі айтішників та зо 20 ІТ-компаній.  Крім того, у місті є так звані фрілансери, які працюють вдома, і їх робота через це не завжди є ефективною. Саме для таких айтішників, юристів, бухгалтерів, фінансових аналітиків створюють iHUB. Там вони матимуть простір, де зможуть працювати за невеликі кошти (600-700 грн.), а не винаймати власний кабінет за 3-5 тисяч на місяць.

    У цьому бізнес-інкубаторі резиденти матимуть робоче місце в центрі міста, де зможуть зустрічатися зі своїми замовниками та генерувати корисні речі. Загалом, iHUB створюється для того, щоб розвивати підприємництво в місті. Там проводитимуть івенти, прес-конференції, заходи навчального та розважального характеру.

     

    Приміщення з сюрпризом

    Ще влітку міський голова Віктор Анушкевичус повідомив, що «Сід Форум Україна», який функціонує за підтримки норвезького уряду, просить в оренду приміщення на вул. Гординського, 10. Питання пройшло виконком та сесію міської ради. Депутати неоднозначно висловлювалися стосовно створення такого середовища, але після низки уточнень таки дозволили укласти договір із «Сід Форум Україна» щодо безоплатної передачі йому в користування згаданого приміщення на десять років. За два місяці там планувалося зробити ремонт, і в жовтні бізнес-інкубатор мав запрацювати.

    Однак наразі, як повідомила керівник регіонального центру iHUB в Івано-Франківську Наталія Мухітдінова, його створення заморожене. Місто дало приміщення, але воно велике і дуже занедбане. Керівники проекту не змогли розпочати ремонтні роботи, оскільки виявилося, що буде потрібне співфінансування з міського бюджету. «Сід Форум» виділив на ремонт приміщення близько мільйона гривень, але цих коштів не вистачить.

    По-перше, дах перебуває в аварійному стані, потрібна заміна каркасу, монтаж металочерепиці. Загалом на його ремонт піде приблизно 600 тисяч гривень. А якщо з виділеного мільйона забрати цю суму, то на опалення та декорування коштів не вистачить. До того ж, дах так сильно протікав, що провалилася стеля на третьому поверсі, на стінах з’явився грибок, який потрібно вивести.

    «Ми чекали, щоб місто дало згоду на співфінансування, тому не розпочинали ремонт. Нам потрібно лише 600 тисяч, щоб компенсувати витрати на дах, тоді нам коштів цілком вистачить. Ми готові приступати до роботи, як тільки будемо впевнені, що нам ці гроші дадуть, тому що розпочати ремонт і не мати змоги його завершити – гіршого немає, – пояснила пані Мухітдінова. – А щодо меблів та інфраструктури у нас є інший бюджет».

    Місто пішло назустріч і планує закласти кошти для співфінансування ремонту у бюджет на 2016 рік. Тож найближчим часом розпочнуться внутрішні ремонтні роботи.

    remote-IT-support-figure_710x396

    Платформа для стартапів

    Інтер’єр центру включатиме кілька великих відкритих просторів, де зможуть працювати по 30 людей, два конференц-зали (один маленький та один великий, на 100 осіб), кімнату для переговорів, coffee place та ігрову зону. Для комфорту резидентів тут розташують ігрову приставку Хbox, теніс, шахи, настільний футбол. В цілому іHUB буде розрахований на 70-80 людей.

    Керівник молодіжного виконкому та куратор проекту зі створення iHUB з боку МВК Ірина Рабарська повідомила, що місто в подальшому готове співпрацювати та співфінансувати проект, але чекає, щоб партнерами були розпочаті ремонтні роботи. «Зараз чекаємо на їх кроки, адже роботи по суті, згідно з договором, мали завершити до 15 листопада, – зауважила вона. – Втім, ми розуміємо, що з об’єктивних причин цього не робиться, адже приміщення перебуває в критичному стані».

    Ірина Рабарська додала, що по Україні такі центри активно відкриваються, і запевнила, що в Івано-Франківську iHUB буде обов’язково. Адже місто, за її словами, «повністю зацікавлене та готове до співпраці і буде долучатися у питаннях фінансування, скільки потрібно».

    Директор ІТ-компанії «Softjourn» Сергій Фіцак переконаний, що iHUB у місті потрібен. На його думку, він став би центром взаємодії середовища та людей. «На відміну від Львова, у нас немає великих компаній, але є маленькі компанії, фрілансери, які хочуть щось робити у напрямку ІТ, й іHUB буде місцем, де вони зможуть збиратися. І не потрібно буде йти в кафе чи шукати офіс. Крім того, він може надати поштовх до стартапів. Якщо є ідеї, то там їх можна буде розвивати та обмінюватися досвідом. Також я сподіваюсь, що для айтішників читатимуть лекції. Наразі в нас фізично такого майданчика немає. Ми орендуємо приміщення в готелях чи на базі університету, але це не ті місця, де все це має проводитись», – каже він.

    На думку молодого франківського ІТ-спеціаліста Євгена Вершиніна, iHUB – це новий крок у розвитку ІТ в цілому та створення нового прошарку підприємництва – креативної економіки. Такий центр дозволить розвиватись всім креативним молодим людям у напрямку ІТ, створювати нові сервіси та продукти для підвищення якості життя в країні. «Зараз формується молодь, яка прагне створювати продукти та сервіси, що будуть конкурувати на міжнародному ринку. А для цього їм потрібні знання та вміння, які вони зможуть здобути за допомогою iHUB. Мережа центрів дозволить спілкуватись з молоддю по всій країні та обмінюватись знаннями та досвідом миттєво», – вважає Євген.

    Загалом, щоб iHUB в Івано-Франківську запрацював, потрібно ще чотири місяці. Очікується, що саме стільки часу триватимуть ремонтні роботи.

    Олександра БАКУН

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!