Прокуратура та СБУ конфіскували 100 тисяч тонн нафтопродуктів олігарха

На Одещині правоохоронці конфіскували на користь держави паливо вартістю понад 800 млн грн у рамках розслідування “Злочинної схеми Сергія Курченка”.

Про це повідомила у Facebook прес-секретар Генеральної прокуратури Лариса Сарган.

“Завдяки спільно вжитим заходам прокуратури Одещини, ГУ Нацполіції в області, Управління СБУ в області та ГУ ДФС в Одеській області у рамках розслідування кримінального провадження за рішенням суду застосовано спеціальну конфіскацію близько 100 тис. тонн нафтопродуктів”, – повідомляє речниця ГПУ.

Рішення про конфіскацію виніс Київський районний суд м. Одеси.

Сарган також пояснює, що конфісковане паливо надійшло в Україну без сплати митних платежів та “для реалізації злочинною організацією під керівництвом Курченка”.

“Враховуючи, що під час розслідування судом надано дозвіл на реалізацію арештованого палива, вироком суду застосовано спецконфіскацію щодо всіх цих нафтопродуктів або коштів, отриманих від їхньої реалізації, у тому числі нарахованих на них відсотків”, – йдеться в повідомленні.

Так, за словами Сарган, частина конфіскованого палива перебуває на нафтобазах.

Речниця Генпрокуратури також додала, що від реалізації частини нафтопродуктів до бюджету вже сплачено понад 300 млн грн податків, на рахунках банківських установ перебуває більш ніж 100 млн грн, на які нараховано понад 13 млн грн відсотків, пише УП.

У травні 2017 року прокуратура направила Сергію Курченку повідомлення про підозру у створенні злочинної організації та ухилення від сплати податків при реалізації 800 тисяч тонн нафтопродуктів. Тоді зазначалось, що до злочинної організації були причетні 19 осіб.

В червні 2017 Генпрокуратура повідомила, що Сергію Курченку складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за 9 статтями Кримінального кодексу України.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!