Прикарпатські бійці проведуть у Калуші всеукраїнський фестиваль «Пісні, народжені в АТО»

  • В суботу, 14 жовтня, на День захисника України, в Калуші відбудеться всеукраїнський фестиваль авторської воєнної пісні «Пісні, народжені в АТО», який збере вояків з різних куточків держави.

    Серед учасників – не лише талановиті бійці АТО, які пишуть музику, слова та виконують власні композиції, а й професійні артисти, котрі підтримують армію.

    Вперше такий фестиваль відбувся в травні 2016 року в Дніпрі. Його ініціаторами стали бійці АТО, котрих підтримали у Дніпровській ОДА. Фестиваль став традиційним і постійно мандрує різними містами України. У його рамках записано вже два альбоми, які стали першими в історії незалежної України платівками військових пісень.

    У Калуші фестиваль відбудеться о 17.00 в палаці культури «Юність». Організаторами заходу, які також є і його учасниками, стали боєць 72-ої механізованої бригади калушанин Іван Стратієнко та івано-франківський боєць 90-го окремого десантного батальйону Станіслав Паплінський. Фестиваль відбудеться за підтримки Калуської міської та районної рад, місцевих підприємців і народного депутата Віктора Шевченка.

    Очікується, що свої композиції виконають більше 10 талановитих атовців. Серед учасників концерту будуть і такі бійці, які ще ніколи не були на Прикарпатті, тому приїдуть разом із дружинами та дітьми, щоб показати їм батьківщину Степана Бандери.

    «Більшість із тих, хто почав писати вірші на війні, саме через творчість висловлюють свої емоції від пережитого на фронті досвіду, – розповідає Іван Стратієнко. – Я, наприклад, до війни не писав текстів на серйозні теми, а саме в зоні АТО народилася перша композиція в такому форматі під назвою «Сльози серця», пізніше – «Сивий туман». А на фестивалі, який буде в Калуші, презентую прем’єру третьої пісні, яку присвятив усім загиблим героям України».

    «Фестиваль «Пісні, народжені в АТО» є складовою музичного військово-патріотичного руху, – зазначає Станіслав Паплінський. – Військова пісня дуже важлива на сьогодні. Ви й уявити собі не можете, як вона піднімає дух як бійцям, так і їхнім рідним! Також чи не основною метою фестивалю є вкотре нагадати збайдужілим українцям, що на сході точиться війна, яка стосується кожного в державі».

    Наступного дня після фестивалю, у неділю 15 жовтня, відбудеться прес-конференція в с. Старий Угринів в музеї Степана Бандери. А потім учасники фестивалю завітають до садиби «Джерело» на Калущині, де відбуваються реабілітаційні заїзди для вояків.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!