Прикарпатців навчали максимально ефективно користуватись послугами ЦНАПів

В Івано-Франківську відбувся дводенний тренінг з налагодження ефективної взаємодії із відвідувачами центрів надання адміністративних послуг. Цьому вчили активістів другого компоненту програми U-LEAD зі Старих Богородчан (Івано-Франківська область), Золотників (Тернопільська область) та Нових Стрілищ (Львівська область).

Представники громад освоювали прийоми ефективної комунікації, що орієнтована на людей та сприятиме підвищенню довіри до держави, як сервісу для громадян.

Організатори переконані, що ключовими вимогами до адміністратора ЦНАПу є розуміння свого призначення (місії) та специфіки роботи ЦНАП. А також доброзичливість і належні комунікаційні навички, оскільки це постійна робота з людьми.

Марія Горностай, керівник команди в Україні програми U-LEAD, компонент 2, початкова фаза, зазначає, що тренінг важливий не тільки для працівників ЦНАПів, котрі тільки починають роботу, але і для адміністраторів, які вже отримали певний досвід спілкування з відвідувачами, та старост.

Представник Старобогородчанської Ганна Тимків ОТГ впевнена, що тренінги є необхідним інструментом для покращення навиків спілкування з клієнтами ЦНАПу. Вона відзначила також важливість вміння проводити гендерний аналіз, якому навчилися учасники. «Це дозволить більш якісно ухвалювати рішення органами місцевого самоврядування та надавати послуги відвідувачам ЦНАПу», відзначає пані Тимків.

Загалом, більше 60 представників громад з чотирьох регіонів України пройдуть навчання ефективній комунікації завдяки компоненту 2, програми U-LEAD. Перший цикл тренінгів відбудеться в липні в Києві, Черкасах, Івано-Франківську та Тячеві (Закарпатська область).

Проект «Створення ЦНАПів та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що реалізується в рамках 2-го компоненту програми U-LEAD,  здійснює наступні напрямки роботи:

  • допомога громаді розробити документацію для ЦНАПу, обрати модель та визначити спектр послуг, які будуть надаватися;
  • ремонт приміщення, закупівля меблів та обладнання для ЦНАПів;
  • навчання персоналу ЦНАПів;
  • залучення населення до участі в процесі прийняття рішень на місцевому рівні та контроль з боку громадян за цим процесом.
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!