Літо у розпалі і кожен шукає відпочинку та розваг. У липні Прикарпаття гостинно запрошує на спортивні, етнографічні та релігійні фестивалі, де учасники та гості пізнають культуру, традиції, звичаї нашого краю. Відчують Прикарпаття на смак і запах.
А відвідати буде що!
XI Міжнародний байк-фест «Дикий вогонь» / «Wild Fire»
30 червня 2017 – 02 липня 2017
Час: 11:00 – 13:00
Місце проведення: ресторан Гуцульщина, вул. І. Петраша 2, Яремче, Івано-Франківська обл.
XI Міжнародний байк-фест «Дикий вогонь» / «Wild Fire» відбудеться 30 червня – 2 липня 2017 року в місті Яремче.
Читайте також: 15 найцікавіших місць Яремчанщини
У програмі фестивалю – концерт, конкурси, дискотека та активний виїзд на Буковель. На фестиваль приїдуть не лише байкери, але й музичні гурти, DJ… Також на фестивалі плануються пригощання гуцульськими смаколиками.
Вартість реєстрації: 150 грн («Пасажир»), 300 грн («Байкер»).
Програма Байк-фесту «Дикий вогонь» 2017
30 червня, п’ятниця 11:00 – зустріч, реєстрація. Розміщення та купання в річці Прут.
18:00 – конкурси, забави та змагання. Щирий карпатський рок від «Гуцулів». Виступи музичних гуртів, зокрема: «Сни Дріади», «Buks&Banni».
22:30 – Open Air Disco / DJ Pablo.
1 липня, субота 09:00 – реєстрація новоприбулих учасників.
11:30 – формування та виїзд колони на ТК «Буковель».
15:30 – повернення колони. Обід.
18:00 – конкурси, забави та змагання. Виступи музичних гуртів, серед яких: «Медовий полин», «MuzikWay», «Брати Станіслава», «K-Dance».
2 липня, неділя 00:00 – Disco / DJ Orest.
Зранку – можливість Offroad Afterparty на джипах на карпатську полонину. Запис проводиться під час реєстрації (до 17:00 1 липня), вартість – 300 грн.
У реєстраційний пакет «Пасажир» входить наклейка, обід від організаторів, два дні забави, наметове містечко. «Байкер» – значок, наклейка, паркінг, банош і грибна юшка від організаторів, два дня забави, наметове містечко.
Контакти організаторів: E-mail: kutar@i.ua. Телефон: 097 942-67-64, Тарас.
Gorgany Race 2017
1–2 липня 2017
Місце проведення: оселя Чота Крилатих, село Луквиця, Богородчанського району, Івано-Франківська обл.
Вартість: 320 грн («Спринт», «Півспринт», «Велоспринт»), 370 грн («Трек», «Вело»).
Пригодницькі перегони Gorgany RACE – це унікальний соціальний проект компанії Gorgany. Вони відбудуться 1–2 липня 2017 року в селі Луквиця Івано-Франківської області.
Читайте також: 10 найцікавіших місць Богородчанського району
Організатори запрошують на Gorgany RACE всіх, хто поділяє їхні цілі та цінності: шанувальників здорового й активного життя, любителів гірських мандрів і велотуристів. На перегонах усі бажаючі зможуть вдосконалити свою майстерність та вповні насолодитися красотами гір в Ґорґанах. Також це екологічна подія – один з видів спорту й активного відпочинку на природі, що не завдасть шкоди довкіллю. Поселення учасників заплановане у наметовому містечку. Поруч із табором розташована заповідна зона. Звісно, еко-табір потребуватиме від велоспортсменів слідування певним правилам. Але краса природи навколо, яку потрібно зберегти, компенсує всі заборони на 200%.
Програма Gorgany Race 2017
30 червня, п’ятниця
15:00 – початок роботи базового табору (наметового містечка).
19:00–21:00 – попередня реєстрація команд.
1 липня, субота
06:30 – вивішування карти з нанесеними КП.
07:00 – реєстрація команд.
09:15 – почергові наради капітанів команд з суддівською колегією.
10:30 – урочисте відкриття «Gorgany Race 2017»
10:55 – почерговий старт перегонів.
23:00 – закінчення контрольного часу («Півспринт»).
2 липня, неділя
11:00 – закінчення контрольного часу («Спринт», «Велоспринт»).
17:00 – закінчення контрольного часу («Трек», «Вело»).
18:00 – Підведення підсумків перегонів, нагородження переможців. Закриття змагань.
3 липня, понеділок
10:00 – закінчення роботи базового табору. Під час перегонів буде передбачено медичну і технічну допомогу, роботу служб таксі, відповідне розміщення і комфортні природні умови в таборі.
Найзручніше добиратися до Луквиці з Івано-Франківська та Богородчан. Зі Львова та Франківська на місце змагань учасники можуть доїхати організовано, скориставшись послугою «Gorgany BUS». Контакти організаторів і реєстрація: 099 452-47-19.
E-mail: org@gorganyrace.com. Сайт: gorganyrace.com.
Районне свято духовної пісні «Духова криниця», Єзупіль
06 липня 2017 – 07 липня 2017
Час: 21:00 – 13:00
Місце проведення: селище Єзупіль, Тисменицького району, урочище Вишневець, Івано-Франківська обл.
В урочищі Вишновець, що знаходиться між селом Сілець та селищем Єзупіль Тисменицького району на Івано-Франківщині, знаходиться «Духова Криниця». Це місце вважається святим ще від 13 століття. Тут б’є джерело цілющої води. Саме в Єзуполі 6 та 7 липня відбудеться свято духовної пісні «Духова криниця», яке поєднає нічну духовну програму, освячення води та святковий концерт.
Читайте також: 15 найцікавіших місць Тисменицького району
Від 6 до 7 липня – напередодні церковного свята Різдва Йоана Хрестителя – молитва паломників, мешканців та гостей селища триватиме в Єзуполі цілу ніч. У цей час можна буде торкнутися християнської духовності Івано-Франківщини, яка в майже автентичному вигляді збереглася на цих землях від віків.
Свято відкрите на те, аби в ньому взяли участь усі люди доброї волі: релігійна або конфесійна приналежність тут не грає ролі. Єдина умова – стримана поведінка під час нічної молитви та повага до святого місця.
Програма свята «Духова криниця» в Єзуполі
6 липня, четвер
21:00 – Богослужіння, Всенощна.
22:15 – Хресна Дорога.
7 липня, п’ятниця
00:00–06:00 – велика духовно-молитовна програма.
06:00 – Богослужіння, Утреня.
07:00 – Архієрейська Божественна Літургія (Богослужіння, відпуст).
08:30 – Святе Водосвяття.
09:30 – концерт духовної пісні «Духова криниця».
На концерт «Духова криниця» прибудуть талановиті виконавці з цілої Івано-Франківської області.
Це чудова нагода поєднати перебування у духовному просторі з насолодою від якісної музики, в якомусь сенсі віддаленої від земних клопотів.
Фестиваль духовної марійської пісні
07 липня 2017
Час: 09:00 – 17:00
Місце проведення : село Маріямпіль, Галицького району, Івано-Франківської області.
VІ Фестиваль духовної марійської пісні у селі Маріямпіль Галицького району на Івано-Франківщині відбудеться 7 липня 2017 року. Це чудова нагода відвідати село, яке славиться своїм дендрологічним парком, Біблійним садом, старовинним приміщенням колишнього Монастиря капуцинів. Також тут знаходяться руїни замку Яблоновських. Окрема гордість і перлина села – ікона Матері Божої Маріямпільської у церкві Воздвиження Чесного Хреста.
Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Галицького району
Заступництву Богородиці місцеві мешканці приписують багато зцілень і інших чудесних подій, що ставалися з людьми, які щиро молилися у цьому місці. Також у Маріямполі – дослівно це «місто Марії» – б’є цілюще джерело чистої води. Як говорять легенди Франківщини, колись біля джерела навіть відбулася містична подія: тут об’явилася сама Богородиця.
Фестиваль духовної марійської пісні у Маріямполі відбудеться у день церковного свята Різдва Івана Хрестителя. Після урочистих богослужінь художні колективи та виконавці з Івано-Франківщини будуть виконувати як старовинні, так і сучасні духовні пісні.
У програмі фестивалю: святкові богослужіння; духовно-молитовна програма; музична програма. Це цікава музична подія у святому місці, куди часто відбуваються паломництва та поїздки на великі християнські свята. Паломницькі місця Івано-Франківщини завжди відкриті на відвідування для всіх людей доброї волі, а не лише для своїх постійних гостей. Єдине прохання – ставитися до святого місця з відповідною повагою. Крім того, пам’ятки Маріямполя – Біблійний сад, дендропарк, рештки замку, колишній монастир, дуб Симона Петлюри тощо – й самі по собі дуже цікаві для відвідування. Ще одна причина для поїздки – Маріямпіль стоїть на високому лівому березі Дністра. Село славиться своїми дивовижними краєвидами, особливо на світанку та на заході сонця.
День Міста та фестиваль етнічного одягу і традицій «Лудинє»
7–8 липня 2017
Місце проведення: м. Косів, Івано-Франківської обл.
Фестиваль автентичного одягу і традицій «Лудинє» відбудеться 8 липня у місті Косові на Івано-Франківщині. Йому передуватиме День міста, який також гучно святкується у Косові щорічно. Сам фестиваль має статус етнографічного. Ціль організаторів – берегти і популяризувати народне мистецтво й традиції Гуцульщини, розвивати рідну Косівщину, а також місцеві музеї.
Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Косівщини
Фестиваль «Лудинє» – це розмаїття й багатство автентичного народного одягу Гуцульщини, рукотворні шедеври гуцульських майстрів, гості усіх вікових категорій, багато молоді… А саме слово «лудинє» означає «вбрання».
Фестиваль традиційно відбувається в день церковної урочистості Різдва святого Івана Хрестителя, яке греко-католики і православні християни України святкують 7 липня.
Аби переконатися у тому, що Косів як колись, так і дотепер є найбільш масштабним центром прикладного мистецтва в Українських Карпатах.
Програма Фестивалю автентичного одягу і традицій «Лудинє» 2017 в Косові
7 липня, п’ятниця. День міста Косів
10:00 – Літургія в церкві Різдва Івана Хрестителя.
10:00–18:00 – святкові заходи (стадіон школи № 2, позаду РБК, вулиця Грушевського, 1).
Косівський базар – етносувеніри, художні та творчі вироби, презентації. Проведення майстер-класів від народних майстрів. Розваги для косівчан і гостей свята. Парк атракціонів та територія фестивальної кухні.
12:00–15:00 – «Свято меду» на майдані Незалежності.
13:00 – відкритий чемпіонат з екстремального ендуро «Ruba Grunem». Змагання відбудуться на теренах колишнього ВХО «Гуцульщина» (вхід із вулиці Незалежності, коло «Банського» моста та з вулиці Горбового).
15.00–18.00 – змагання з силового екстриму «Камінь Довбуша» на звання найсильнішої людини Прикарпаття (майдан Незалежності).
16:00 – відкриття дня міста. Програма «Містечко над Рибницею» (стадіон школи № 2).
17:00 – 2-ий заїзд відкритого чемпіонату з екстремального ендуро «Ruba Grunem» (ВХО «Гуцульщина»).
18:30–19:00 – музична програма на стадіоні школи № 2. Серед учасників: «Браво» (Косів); «Гуцули» (Косів); «Дикі Серцем» (Львів); «ReMix» (Львів); «Los Colorados» (Тернопіль); Марія Яремчук.
8 липня, субота.
8:00–12:00 – «Косівський базар» (Смоднянський ринок).
12:00 – етно-програма в Музеї родини Струтинських (Школа мистецтв, вхід збоку). Обряди гаївок з села Баня Березів. Представлення колекції. Майстер-клас.
13:00–21:00 – Фестини у ресторані «Водограй» (коло «Банського» моста). «Гуцульська кухня та вегетаріанська дієтична кухня лічниці доктора Тарнавського». Територія майстрів та етносувенірів. Музичний майстер-клас від Михайла Тафійчука з Буківця.
14:00 – виставка-презентація віднайденого фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт із Криворівні у Музеї народної творчості та побуту Гуцульщини.
16:00–21:00 – фотосесія в етнічному одязі для гостей фестивалю. Покази колекцій одягу. Концерт етно-гурту «ЯгОди» зі Львова.
Варіанти локацій: садиба «Затишна» на вулиці Франка, урочище «Скали» (при добрій погоді); ресторан «Водограй» (при поганій погоді).
21:00 – етно-вечірка під відкритим небом у ресторані «Водограй». Знаменитий Косівський базар чекає як на своїх постійних шанувальників, так і на нових гостей, яким полюбилася ідея святкування на Гуцульщині. Стати частинкою цього дійства і хоч на пару днів відчути себе в Косові, як вдома, може кожен, хто лише цього захоче!
Етно-фолк фестиваль “Вільха”
12 липня 2017
Місце проведення: с. Вікняни, Тлумацький район, району Івано-Франківської обл.
Етно-фолк фестиваль “Вільха” відбудеться 12 липня у с. Вікняни Тлумацького району.
У програмі : майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльки-мотанки та інших видів народно-ужиткового мистецтва.
Читайте також: Топ-15 найцікавіших місць Тлумаччини
Також гостей частуватимуть стравами місцевої покутської кухні, влаштують спортивні змагання, розважать виступами фольклорних колективів та естрадних виконавців Тумаччини.
Музично розважатимуть гурти “Петровичі” з Ворохти та “КораЛЛі” з Івано-Франківська.
На всіх локаціях фестивалю працюватимуть дитячі атракціони.
В основі фестивалю лежить обряд «Вільха», який зберігся лише в деяких селах Тлумаччини. Свято входить до циклу літніх купальських свят. Цей звичай зародився ще у часи Русі-України, коли на Покуття нападали монголо-татари. Люди, втікаючи від татар, ховалися у болотистих місцях, де росло багато вільхи. А вже коли татари відходили, вдячні люди прикрашали вільху і вшановували її як рятівницю людського життя. Відтоді вільха на Покутті стала символом волі та порятунку, оберегом.
Організатор: Михайло Ковтун, 096 723 68 87, 095 452 07 57
E-mail: vilkhafest@gmail.com
Змагання IF-Race 2017
15 липня 2017
Час: 10:00
Місце проведення: Вовчинецькі гори, Івано-Франківськ.
У с. Вовчинець відбудуться змагання IF-Race 2017. Розваги здебільшого для тих хто любить туризм і спорт.
Формат: дев’ять годин світлої частини доби, орієнтування за вибором + технічні етапи + історичні місця.
Читайте також: ТОП-20 найцікавіших місць Івано-Франківська
Для вело окремий залік з цікавими перегонами.
Місцевість: ліс, поля, горби, скелі, печери, річки.
Точні місця старту та фінішу буде повідомлено додатково командам, які зареєструвались.
Народне дійство «Полонинське літо – 2017»
16 липня 2017
Час: 11:00 – 23:00
Місце проведення: урочище Запідок, с. Верхній Ясенів, Верховинський р-н, Івано-Франківська обл.
Гуцульське народне дійство «Полонинське літо – 2017» відбудеться 16 липня у селі Верхній Ясенів на Верховині. Тут на гостей і самих гуцулів чекає все багатство Верховинського краю – смаколики, автентичні мистецькі витвори і елементи побуту.
Справжнє «Полонинське літо» – це гуцульська музика, ватра, ярмарки та веселі забави. Сумувати тут не доведеться нікому!
«Полонинське літо» – знане гуцульське свято як для українців, так і для гостей з-за кордону. Приїхати на Верховину, у Верхній Ясенів, та взяти участь у Гуцульському народному дійстві «Полонинське літо» варто всім, хто цікавиться автентичним полонинським господарством, хоче насправді пізнати й долучитися як до матеріальної, так і до духовної культури славних гуцулів.
Читайте також: Топ-10 найцікавіших музеїв Гуцульщини
У програмі веселого гуцульського свята «Полонинське літо – 2017»: святковий концерт та музична програма від кращих мистецьких колективів та виконавців Прикарпаття; урочисте запалення легендарної ватри на полонині; різноманітні святкові гуцульські дійства; ярмарок автентичної продукції, зробленої на Верховині; спортивні розваги, змагання, конкурси; богатирські ігри; святкова лотерея; справжня гуцульська забава тощо.
Читайте також: Топ-15 найцікавіших місць Верховинщини
«Полонинське літо» – добре відоме, як на території України так і за її межами. Народне дійство, спрямоване на популяризацію полонинського господарства, збереження та примноження матеріальної та духовної культури гуцулів.
Ярмарок-фестиваль «Меди Прикарпаття 2017»
22 – 23 липня 2017
Час: 09:00 – 22:00
Місце проведення: Площа Ринок, Вічевий майдан, Івано-Франківськ
Міжнародний фестиваль меду «Меди Прикарпаття 2017» відбудеться 22–23 липня в Івано-Франківську. На ярмарку-фестивалі будуть представлені кращі пасічники Прикарпаття та пасічники з цілої України, а також з-закордону. Під час солодкого свята меду відбудеться багато тематичних семінарів і майстер-класів. Крім того, на гостей фестивалю очікують розваги та смаколики, захоплюючі зустрічі з видатними пасічниками та науковцями медової галузі.
Організатори ярмарку-фестивалю «Меди Прикарпаття» мають за ціль не лише популяризувати в Україні автентичну культуру бджільництва. Фестиваль дає великі можливості українським й іноземним бджолярам: це і обмін досвідом, і демонстрація досягнень у медовій галузі.
Мед – це міцне здоров’я, якщо вміти його споживати правильно і в міру. Саме цього вас залюбки навчать професійні бджолярі, які справді люблять й шанують свою справу.
У програмі Міжнародного фестивалю меду «Меди Прикарпаття 2017» заплановано: великий ярмарок медів та інших продуктів бджільництва; семінари, тематичні майстерні, майстер-класи; цікаві зустрічі та багато нової інформації від відомих пасічників – майстрів своєї справи; знайомство з гостями з міжнародних делегацій, які прибудуть на семінар; веселі розваги і цікаві конкурси; мед та інші різноманітні смаколики – солодкі й не тільки.