Школи на Прикарпатті вчаться переходити на “автономну роботу”

  • В Івано-Франківській області об’єднані громади вчаться переводити навчальні заклади на автономну роботу. Це – не покарання, а більша відповідальність і шлях до покращення освітніх послуг, повідомляє Укрінформ.

    Про це розповіла радник Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Марія Баран, під час семінару щодо автономізації закладів освіти, організованого Івано-Франківським ЦРМС, створеним за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону України:

    “Ми говорили про те, з чим асоціюється у громадах поняття “автономні заклади освіти”, адже автономність вимагає від директора школи бути менеджером, який вміє організувати роботу. Є люди, які готові на це і вивчають це питання. Автономія шкіл – це не покарання, а можливість забезпечити якісні освітні послуги для дітей. Нині це і достатні фінанси, і кваліфіковані кадри в управлінні, і вміння рентабельно витрачати державні кошти на освіту, і вміння забезпечити заклад технічним оснащенням”, – стверджує радник.

    Перші кроки до автономізації шкіл зробили у Печеніжинській ОТГ. Тут із 10 навчальних закладів два вже працюють автономно:

    “Труднощі були у тому, аби внести зміни у нормативно-правову базу, ми привели у відповідність статути навчальних закладів. Тепер відчуваємо потребу у кваліфікованих працівниках. Не вистачає бухгалтерів. Школи беруть на себе більшу відповідальність, а їх керівники стають менеджерами у цих закладах. Помітно, що шкільна рада більш тісно працює з батьківським колективом”, – розповідає начальник відділу освіти , молоді та спорту Печеніжинської ОТГ Михайло Яворський.

    Наразі фахівці запевняють, що автономізації шкіл боятися не треба. Ці заходи не мають часових обмежень. Втім, навіть коли школи стануть автономними і самостійними, це не знімає відповідальність за якість освітніх послуг з управлінців освіти в ОТГ.

  • Нагадаємо, в Івано-Франківській області діють 23 ОТГ, з яких 22 – сільські та селищні об’єднані громади і 1 – міська. Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом і його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.

    Зверніть увагу: Хвороба повернулася: молодий прикарпатець знову бореться за життя

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!