Спраглий музики

Часто, коли ми думаємо про якийсь старт-ап, нові починання, проекти, то знаходимо багато виправдань, щоб цього не робити. Відкладаємо всі справи у далеку шухляду і навіть не зазираємо у неї. А чи можливо змінювати щось вже і зараз? От промайнула в голові ідея – і одразу поспішати втілити її в реальність. Кажуть: все, що швидко починається, так само швидко закінчується. Але людям властиво ламати систему, як от L-Leo.

Наче простий 20-річний хлопець з смт. Отинії, що на Коломийщині, якого ще три роки тому всі знали як Володимира Коваліва. Та в один момент його життя кардинально змінилося – він вирішує стати репером. Як юнакові з провінції вдається прорватися, як то кажуть, в люди і записуватись на найкрутіших студіях Івано-Франківська та Львова?..

Коли ми зустрічаємось, щоб поговорити про його творчість, L-Leo каже, що його життя – це суцільна музика. В дитинстві відвідував музичну школу, був учасником хору та ансамблю. Зрозумів, що має розвивати свій талант, коли керівник ансамблю поставила його номер на шкільному святі. Потім поїхав вчитись у Львів і жив в одній кімнаті з репером. Коли повернувся додому, вирішив, що треба робити щось своє. Знайшов біти, написав текст і вже наступного дня на франківській студії записав свою першу пісню “Не йди”.

Напевно, у багатьох в голові промайнула думка, що аби почати свою справу, потрібні гроші і впливові друзі. Але музикант вважає інакше: “Треба просто дуже сильно хотіти. Ти зранку їдеш на свій перший запис на студію, нервуєшся, не знаєш, як то має бути. Дивишся на все з відкритим ротом, як дитина в першому класі. Тобі кажуть «ставай туди, голосніше, тихіше, відійди», ти то все робиш. А потім, коли слухаєш готовий трек, бачиш, що люди підтримують тебе лайками, репостами. Їдеш в маршрутці, людина гортає треки, хоп, проскакує L-Leo, – ти тим тішишся. Це дає стимул і натхнення, що й необхідно для старту. Звичайно, без грошей важко, але можна”.

За три роки в арсеналі L-Leo вже 20 треків та один кліп, а у найближчих планах – запис мікстейпу “Відкрив очі”. Найкрутішою ж власною роботою він наразі вважає трек під назвою “Втопився я”. Але додає, що сам свою музику часто не слухає, бо завжди знаходить у ній нові мінуси. А в навушниках у L-Leo найчастіше звучать “Океан Ельзи”, “Бумбокс” та треки львівського репера Тура.

Насамкінець прошу репера згенерувати посил молодим виконавцям.

“Ніколи не бійтеся робити ту музику, яку хочете, – радить він. – Вам можуть говорити багато поганого. Були люди, які казали, що я не вмію читати, що не відчуваю біта, що таких, як я – мільйони, і з того нічо’ не буде. Але вже пройшло три роки, і щось з того та й є… Тому нікого не слухайте. Може пройти 10 років, і ви виграєте “Євробачення” – цього ж ніхто не знає. Просто треба дуже багато працювати. Вірте у те, що ви робите, будьте собою. Не треба шукати кожного дня нових масок. Робіть, що хочете, пишіть музику, яку хочете. Те, що відчуваєте, про те і пишіть. Тоді успіх гарантований!”

Вікторія ОСТАФІЙЧУК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!