“СТАН” на прес-конференції: організація розділена

Сьогодні, 1 листопада, в Івано-Франківську відбулася прес-конференція, присвячена нещодавній ситуації, яка склалася в офісі організації “СТАН”. Нагадаємо, 28 жовтня біля офісу організації, представники радикальних сил вимагали зустрічі з лідером організації, протестуючи проти сепаратизму, намагалися зірвати захід за участі представників та представниць 7 країн (США, Німеччини, Йорданії та трьох країн Африки, активістів та активісток з України).

Того ж вечора на адресу “СТАНу” посипались звинувачення в сепаратизмі у соціальній мережі Facebook та деяких Івано-Франківських ЗМІ.

Лідер організації “СТАН” Ярослав Мінкін розповів, що для організації розділення з частиною колег стало ще більшою трагедією, ніж для більшості присутніх. Як пояснили на зустрічі, організація після подій Майдану розділилася на дві частини – проукраїнський СТАН, зокрема той, що діє в Івано-Франківську, та “Союз письменників ЛНР”.

Будь-які підозри у сепаратизмі організація, звісно ж, спростовує. Колишній співзасновник організації Олена Заславська змінила свої погляди на антиукраїнські. Відтак організація розділена, керівники не комунікують від 2014 року, тому не можуть розірвати з нею договір.

“Там ми вороги! Якщо я туди поїду, то потраплю в полон, ми очікуємо на підтримку і розуміння тут. Це складно, бо я зростав у Криму, там займався громадською діяльністю, але не можу туди повернутися”, – розповідає Ярослав Мінкін. Він також зазначив, що цю ситуацію будуть намагатися вирішити якомога швидше, адже для організації більш болісно те, що у складі є людина з “Миротворця”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!