Сьогодні, 20 вересня, в Івано-Франківську триває засідання 30-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання.
Серед питань порядку денного депутати розглянули надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничий відвід площею 37 га для розробки Стратинського родовища піску, яке знаходиться 0,5 км на схід від с. Стратин Рогатинського району Івано-Франківської області.
“Дозвіл продовжено наказом Держгеонадр, тому нам і надійшло це рішення”, – сказав Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів.
Зазначимо, що така ситуація триває вже не перший рік – товариство “Рогатинпісок” подає заяву на добування піску, а обласна рада йому відмовляє.
“Складається враження, що ми, обласна рада, сприяємо корупційним ризикам. Адже пісок по факту видобувається, це всі знають. Тож хай платять податки”, – сказала депутатка Ольга Галабала.
Івано-Франківська обласна рада не проголосувала за це рішення – по Стратинському родовищу. “За” проголосувало лише 37 депутатів.
Але цього разу, окрім Стратинського родовища, надійшло і рішення Восьмого апеляційного суду щодо Москалівського родовища. Суд фактично зобов’язав Івано-Франківську обласну раду надати дозвіл цьому підприємству на розробку Москалівського родовища, тобто змусив депутатів голосувати “за”.
“Це унікальне рішення суду, я б сказав. Тобто депутатам мають диктувати, як ти голосуєш? Згідно з законодавством, депутата ніхто не має права змушувати якось голосувати. Суддівська влада не має втручатися у роботу органів місцевого самоврядування, це якась повна вакханалія”, – сказав депутат Василь Попович.
Інший депутат Манолій Піцуряк наголосив, що поділ гілок влади придуманий не просто так, і примушування депутатів голосувати – це просто нонсенс.
“Якщо суд вирішив винести якийсь вирок чи постанову, то нехай виносить – але хай це буде рішення прямої дії, а не отак. Я не хочу виконувати отакі от рішення суду. Ми депутати, і на нас ніхто не має тиснути”, – розповів Манолій Піцуряк.
Голова облради Олександр Сич у відповідь на це пожартував, що треба уважно слідкувати за основними державницькими та судовими тенденціями, і поставив проект рішення на голосування. “За” проголосувало лише 13 депутатів – рішення не було прийнято.
Читайте також: Депутати Івано-Франківської облради не знають, що робити із ТзДВ “Рогатинпісок”