У Франківську обговорили вступну кампанію 2018

 Сьогодні, 20 червня, в Івано-Франківську розповіли про проведення вступної кампанії 2018.

Участь у заході взяли проректори та відповідальні секретарі приймальних комісій від усіх франківських вишів. Загалом зібралися керівники вишів з п’яти областей Західної України: Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької, Закарпатської та Тернопільської.

Державний експерт директорату вищої освіти і освіти дорослих для дорослих Анжеліка Кернична розповідає, що кардинальних змін до умов вступу у 2018 році немає. Жінка пояснює, що до важливих змін внесена можливість виключати творчий залік для вступників за розглядом університету.

“Дуже позитивний момент, що деякі зміни набирають чинності з 1 січня 2019 року. А під час вступу 2018 року першочерговий коефіцієнт не вводитиметься”, – акцентує Анжеліка Кернична.

Важливо, що до середнього балу будуть враховуватися усі оцінки і, якщо вступник побачив помилку, він може змінити результати до першого розгляду. Також освітянка каже, що переможцям та призерами міжнародних чемпіонатів Світу та Європи будуть додаватися бали, але для цього потрібно подати заяву у паперовому варіанті. А для призерів національного рівня зарахують по 10 балів до будь-якої спеціальності. Анжеліка Кернична додає, що змін до зарахування на бюджет немає.

“Зараз ще немає обсягів державного замовлення, єдине, що відомо на спеціальність право на заочне навчання державних місць не буде”, –зауважила освітянка.

Керівник експертної групи з питань аналітики та фінансування директорату вищої освіти та освіти для дорослих Олександр Смирнов додав, що точна інформація про державне замовлення до закладів освіти надійде у найближчі два тижні.

“Принциповим є те, що держзамовлення на заочну форму навчання на спеціальність правознавство відмінили, через набагато гірші показники заочників на відміну від студентів, які навчалися на денній формі навчання”, – розповідає Олександр Смирнов.

Освітянин додав, що незабаром заочна форма навчання на правознавстві може бути відмінена. Регіональну нараду-семінар провели, щоб обговорити зміни до умов прийому на навчання у ЗВО України у 2018 році.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!