У Калуші ОВК передасть правоохоронцям “білі папки”

  • Сьогодні, 1 липня, відбулось чергове  засідання окружної виборчої комісії, що координує проведення позачергових виборів народних депутатів у окрузі №85 з центром у Калуші.

    На порядку денному тільки одне питання: утворення дільничних виборчих комісій у Калуському, Рогатинському та Галицькому районах, що належать до даного виборчого округу.

    Голова ОВК Олександра Петрик розповіла, що  на місцевих виборах, які пройшли того року, було легше формувати дільниці, ніж зараз.

    Сьогодні є чотири подання від фракцій та 27 від кандидатів на близько чотири тисячі осіб для роботи у дільниці виборчої комісії.  Всі ці подання опрацьовувались системою ЦВК «Вибори», яка вказала на помилки у понад 700 поданнях. Комісія пропонує відхилити подання по цих особах.

    В свою чергу система надасть інформацію про те, скільки чоловік має працювати на кожній з 166 дільниць, що будуть сформовані на даному виборчому окрузі.

    Шляхом жеребкування комісія має визначити, де будуть знаходитись великі дільничні комісії (18 осіб),  середні (16 осіб) і малі (14 осіб). Після чого сервер визначить  хто входитиме до складу дільничних комісій, а керівний склад дільниць визначить ОВК шляхом голосування.

    Олександра Петрик розповідає, що серед усіх подань (понад 30) від партій і кандидатів виділили 18 подань, у так званих «білих папках», в яких були майже однакові помилки. Всі ці подання сформовані з одного персонального комп’ютера.  В зв’язку з цим комісія телефонувала людям, яких запропонували для роботи у дільницях, і питала, чи надавали вони на це згоду.

    Закон не зобов’язує здійснювати таку перевірку, але члени комісії хотіли пересвідчитись в тому, що відомості про цих людей не підставні. Згодом з’ясувалося, що далеко не всі з них знали, що їх пропонують залучити до роботи у дільничних комісіях.

    Олександра Петрик наголосила, що сьогодні сформують дільничні виборчі комісії, натомість папки з поданнями відхилять та передадуть після закінчення виборів до правоохоронних органів, разом з інформацією про довірених осіб, які ці подання надавали комісії.  У свою чергу поліція визначатиме звідки у партій і кандидатів з’явились ксерокопії паспортів та заяви людей, які цієї інформації не надавали, як і не надавали згоди на роботу в дільничних комісіях.

  • Довірені особи, які приносили такі подання, були помітні неозброєним оком, розповідає Олександра Петрик. Їх метою було за будь-яких обставин здати папки та отримати від ОВК довідку про те, що подання комісією прийняте. В зв’язку з цим голова запросила калуське телебачення, щоб показати роботу комісії при отриманні таких подань і зафіксувати цих довірених осіб.

    «Не було сили спостерігати за цим «цирком», – скаржиться Олександра Петрик.

    Це може призвести до того, що дільнична комісія просто не запрацює, оскільки немає необхідної кількості її членів. Доведеться звертатись до кандидата з проханням робити заміни.

    Олександра Петрик каже, що в роботі виборчих комісій з такою ситуацією зустрілась вперше, не дивлячись на двадцятирічний стаж роботи на виборах. Такої кількості неправдивих подань ще не бачила. Такі випадки в практиці були, але не настільки масові, як цьогоріч. Переконує, що всю цю інформацію передадуть правоохоронцям. Адже така ситуація може призвести до того, що у складі комісії не буде необхідної кількості голосів (2/3), комісія не прийме присягу і не зможе запрацювати.

    Нагадаємо, вибори по 85 округу: коли і кого з кандидатів ми почуємо і побачимо?

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!