У Європі до кінця століття можуть загинути до 150 тисяч чоловік

У результаті масштабного зміни клімату до 2100 року сотні мільйонів людей змушені будуть рятувати свої життя від смертельних погодних явищ. Кліматологи вже прогнозують можливу загибель 150 000 осіб в Європі.

Число жертв екстремальних погодних явищ ризикує збільшитися в 50 разів, два з трьох осіб на континенті не зможуть уникнути наслідків стихійних лих, з’ясували вчені з Європейської комісії, повідомляє independent.co.uk

Сотні тисяч людей в недалекому майбутньому загинуть від теплових ударів, проблем з серцем, а також повеней та ураганів. Засухи в цьому новому світі приведуть до нестачі продовольства, люди піддадуться ризику смертельних захворювань та інфекцій, а сільське господарство знищать численні пожежі.

Всі ці невтішні прогнози фахівці вивели з аналізу даних про екстремальних погодних явищ і порівняння їх з прогнозами за останні десятиліття, – пише видання.

Жахливої ​​долі людство може уникнути лише в тому випадку, якщо уряди всіх провідних держав поставляться до екологічної ситуації з максимальною увагою. Три чверті нині видобутих ресурсів (вугілля, нафта і газ) повинні залишитися в надрах недоторканими, якщо людство має намір уникнути катастрофічної зміни клімату.

Єврокомісія закликає держави відмовитися від розробки нових вугільних шахт і нових родовищ природного газу і нафти та інвестувати в поновлювані джерела енергії.

Люди, які стануть свідками жахливих наслідків зміни клімату в майбутньому, вже народилися і живуть в наш час. Тому, вважають доповідачі, ще є надія на енергетичну революцію і глобальні зміни по відношенню до екології планети.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!