Володимир Гарматюк

В івано-франківського журналіста Володимира Гарматюка цікаве захоплення почалося кілька років тому, коли для шкільного різдвяного свята доньці треба було змайструвати вертепну зірку. Чоловік одразу зголосився допомогти, хоч і уявлення не мав, як це зробити. У пригоді стали давні юнацькі знання з хенд-мейду, адже він свого часу назбирав цілу колекцію радянських журналів «Юний технік». Міг годинами виготовляти паперові літаки, кораблі та іншу всячину.

Вертепну зірку, яка крутиться на паличці, теж вирішив виготовити з паперу. Каже, технологія проста, але робота кропітка – не кожному вистачить терпіння. Створення одного виробу потребує аж кілька днів. Спершу треба шарами накрутити папір, потім покрити його лаком або фарбою. Тип паперу дуже важливий. Найкраще підходить гофрований. «Тепер сміливо можу конкурувати з вантажниками, які збирають паперові коробки, аби потім здати на макулатуру. Я ж – для творчості», – жартує журналіст.

15822419_1157617481012115_1371439861_n

Але найскладніше, за словами Гарматюка, вигадати візерунок і барвисте оздоблення. Ідеї черпає з гуцульських вишивок і тарілок. Дуже часто імпровізує просто під час процесу творення.

Чоловік розповідає, що такі заняття хенд-мейдом мають чудодійний вплив і стали для нього своєрідною арт-терапією, яка умиротворює і гармонізує холеричний темперамент.

Свою другу вертепну зірку Володимир подарував товаришу, відомому художнику Яремі Стецику. А той розмістив різдвяну красуню у шопці, яку кожної зими відкривають на площі біля ратуші. Світлини потрапили в соціальні мережі, й відтоді понеслося – чимало їхніх знайомих і друзів захотіли й собі таке вертепне диво. Володимир не відмовляв.

11037282_886864778044630_739912858434212191_n

Зізнається, що спершу довго розмірковував над вартістю виконання замовлення. «Ручна робота, в яку вкладено великий клапоть душі, не може коштувати 50 гривень», – каже журналіст. Тож у середньому ціна коливається у межах кількасот гривень.

Загалом Гарматюк уже виготовив понад 15 зірок. Декотрі його різдвяні вироби помандрували далеко за межі України: у США до землячки-емігрантки, а також у Польщу – до самого сенатора Артура Важохи.

Нещодавно Володимир вирішив поекспериментувати і виготовив ще й зайця, бичка та кота – на подарунки рідним.

zirka-1

zirka-2

До речі, якраз на різдвяні свята журналіст презентував виставку своїх вертепних зірок у приміщенні Краєзнавчого музею.

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!