“Відьма і янгол” Христини Букатчук: дебютна презентація в Івано-Франківську

15 жовтня молода поетеса Христина Букатчук у книгарні «Є» м.Івано-Франківська презентувала збірку поезії «Відьма і янгол». Конфліктність відчувається вже у назві, тож і бесіда була досить жвавою та дискусійною. Розпочала розмову поетеса висловом Коко Шанель: «Вам не вдасться вдруге справити перше враження», після чого зачитала найбільш знакові вірші зі збірки.

Модератор презентації Євген Баран «штурмував» Христину запитаннями, аби зясувати, чим же викликаний поетичний феномен молодої авторки. Зокрема, на запитання, чому поетеса використовує образи саме демонів, Христина відповіла: «У моїх віршах є не тільки демони. Там присутня і чистота, і щирість. І взагалі, як на мене, не потрібно розбирати тексти на концепти такі, як любов, страждання і т. д. Потрібно сприймати поезію, мистецтво як даність».

Коментар Степана Процюка дещо прояснив, мабуть, не тільки відвідувачам презентації, а й самій поетесі, яка природа цих віршів. За словами письменника, творчість Христини Букатчук – не що інше, як пристрасна поезія, що є тонкою гранню любові, подібної до ненависті. Вірші поетеси інтригують поєднанням конфліктів та контрастів, і саме це наштовхує читача на роздуми.

На запитання, що надихнуло на творчість, Христина вагалася з відповіддю, та зрештою відповіла, що не було якогось конкретного впливу, вона вбирала в себе всього потроху. Та й узагалі поетеса вважає, що поезія, як і кожне мистецтво, не потребує пошуку причинності. Головний критерій – щирість.

 

Євген Баран про творчість Христини Букатчук пише: «Вірші. Це навіть не вірші. Це якийсь гортанний німотний крик. На ешафоті. Тут навіть не йдеться про форму. Христині не йдеться про робленість віршів. Їй ідеться про потребу слова, позбавленого глянцю й літературної фальші».

16.10.2014

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!