На Сахаліні розлилася нафта

  • Розлив нафти стався на родовищі Ехабі Східне у РФ, – повідомляє УНН з посиланням на прес-службу “Екологічної вахти Сахаліну”.

    6 квітня до Екологічної вахти Сахаліну від волонтерів організації надійшла інформація про розлив нафти на території нафтопромислу “Ехабі Східне”. Нафтопромисел належить ТОВ “РН-Сахалинморнефтегаз”.

    “Розлив стався на південній околиці селища Східне неподалік нафтосховища, в заплаві безіменного струмка, що впадає в затоку лагунного типу Ехабі. Найближчі житлові будинки селища знаходяться в 150-200 м від місця розливу. За даними “Ековахти”, на нафтопромислі виявили розлив 31 березня 2015, однак витік нафти почався раніше, нафта розливалася на ґрунті під снігом. На сьогодні не відомо, чи вдалося локалізувати витік нафти. Наразі нафта забруднила кілька тисяч квадратних метрів ґрунту на обох берегах безіменного струмка, що впадає до Ехабі та продовжує надходити до затоки Ехабі”, – йдеться у повідомленні.

    Повідомляється, що точну площу забрудненого нафтою ґрунту навіть приблизно оцінити не можливо, оскільки заплава струмка і прилегла місцевість покриті товстим шаром снігу, під яким розтікається нафта. За найскромнішими підрахунками, обсяг розлитої нафти оцінюється мінімум в декілька тонн.

    Працівники нафтопромислу компанії “РН-Сахалинморнефтегаз” спеціальними машинами постійно вивозять відкачану з викопаних ям нафту і намагаються перешкодити подальшому розповсюдженню нафти. Існує ризик, що під час інтенсивного танення снігу значна частина розлитої нафти потрапить в струмок і потім у затоку Ехабі.

    Затока Ехабі на Сахаліні є цінним водно-болотним угіддям. Тут на весняному прольоті зупиняються тисячі перелітних птахів, в тому числі й червонокнижні види. Якщо не провести повне очищення розлитої нафти до початку весняного паводка, навколишньому середовищу загрожує екологічна катастрофа.

    Нагадаємо: нідерландсько-британський нафтовий гігант “Royal Dutch Shell” погодився виплатити 80 млн доларів нігерійським фермерам, які проживають у дельті річки Нігер. Таким чином компанія сподівається компенсувати збитки від розливу нафтопродуктів у 2008 році.

    6.04.2015

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!