Іван Монолатій: Держава не відзначає на гідному рівні річницю проголошення суверенітету України (ФОТО)

16 липня 1990 року, тобто 25 років тому, в Україні прийняли Декларацію про державний суверенітет. З цієї нагоди в Івано-Франківську сьогодні відбувся круглий стіл «Декларація суверенітету: відновлення чи проголошення».

На заході голова Громадської ради при Івано-Франківській ОДА Віталій Перевізник представив присутніх депутатів першого скликання ВРУ від Івано-Франківщини – Степана Волковецького, Дмитра Захарука та Зіновія Думу. Крім того, були присутні історики, політологи, активісти та ін. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих воїнів АТО.

За словами історика, доктора політичних наук Івана Монолатія, важлива подія в історії України не відзначається на належному рівні. Вчений зауважує, що  це проблема не тільки влади, а й суспільства.

«Попри те, що декларація проголошувалася, коли на будинках висіли синьо-жовті прапори, склалося так, що держава не відзначає на гідному рівні це свято. І сьогодні вранці лише деякі ЗМІ висвітлили одним реченням, що 25 років тому було прийнято Декларацію про державний суверенітет», – акцентує Монолатій.

 

Крім того, історик зазначає, що незрозумілим є й той факт, що досі «немає жодного монографічного дослідження, яке б висвітлило важливість цього документа. Це парадокс у час, коли маємо силу-силенну політологів, правників, істориків, які чомусь забули про історію». Як зауважив нардеп першого скликання ВРУ Дмитро Захарук, наука також повинна проаналізувати склад осіб, які проголошували цей документ.

“Ми не мали тоді достатнього рівня знань із політології та філософії. У нас була інша свідомість, аніж зараз. Іншого “родити” ми не могли, тому сьогодні маємо таку велику кількість непорозумінь”, – підкреслив Захарук.

16.07.2015

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!