Півмільйона зверху

  • До чотирьох років позбавлення волі та конфіскації майна засудили 60-річну юристку, яка за можливість викупити майно автотранспортного підприємства в Івано-Франківську зажадала півмільйона гривень винагороди.

    Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про звинувачення 60-річної мешканки Івано-Франківська, яка, виконуючи функції арбітражного керуючого, вимагала від переможців біржових торгів додаткової плати за викуп майна підприємства-боржника – ВАТ “М’ясомолтранс”. Ще у 2007 році цей релікт радянського господарювання – автотранспортний парк для обслуговування перевезень для молокозаводу та м’ясокомбінату – був оголошений банкрутом. З 2004 року підприємство не працювало зовсім, три десятки спецавтомобілів (молоковозів, рефрижераторів) ще донедавна перебували на обліку в МРЕВ ДАІ, але з часом були порізані на брухт. Під час процедури ліквідації все майно підприємства (майданчик для стоянки автомобілів, бокс-гараж, житловий вагончик) було оцінене експертами на суму майже чверть мільйона гривень.

    Викупити майно підприємства за такою ціною вирішив колишній директор підприємства, який до останнього часу працював на посаді завідувача гаража та сторожа “М’ясомолтранс” і мав на підприємстві чималий борг із заробітної плати. Проте грошей, щоб викупити майно самотужки, йому бракувало, тож він залучив до цієї справи ще одного інвестора – свого брата-бізнесмена. Скориставшись порадою своєї знайомої, підприємливі брати звернулися за консультаціями з приводу викупу майна до відомої в місті юристки, яка пообіцяла їм у цьому посприяти.

    Сприяння почалося з того, що господарський суд, який розглядав справу про банкрутство “М’ясомолтранс”, погодив зміну арбітражного керуючого і призначив проводити ліквідацію підприємства 60-річну юристку. Вона підібрала собі помічника – працівника бухгалтерії, з яким разом працювала на одному з франківських підприємств і неодноразово вже проводила процедури банкрутства.

    Підготовка до прилюдних біржових торгів зайняла більше року. За цей час ліквідатор підприємства для погашення наявної кредиторської заборгованості через підставних осіб оформила фіктивні договори позики для ВАТ “М’ясомолтранс”, одночасно проводилися фіктивні збори підприємства, на яких приймалися необхідні для оборудки рішення. Навесні 2009 року було укладено договір про реалізацію майна підприємства на Універсальній товарній біржі, а на початку серпня торги відбулися. Як і було домовлено, на торгах переміг старший із братів, який вніс чверть мільйона гривень для викупу майна підприємства. Щоправда, ліквідатор підприємства попередила: для того, щоб стати власником, доведеться доплатити ще 500 тисяч гривень готівкою.

    “Щоб набути права власності, переможець торгів мав оформити ще ряд документів, зокрема підписати з ліквідатором підприємства акт прийому-передачі майна, – розповів слідчий з особливо важливих справ прокуратури Івано-Франківської області Володимир Вороняк. – Якщо б цього не було зроблено у відведений законом термін, то торги були б визнані недійсними, він втратив би і майно, і заплачену за участь у торгах заставу. Тому переможець торгів був вимушений заплатити тих півмільйона гривень. Але попередньо він повідомив правоохоронців про те, що у нього вимагають хабар”.

  • Затримання жінки-юриста та її помічника-бухгалтера відбулося на підприємстві, де вони обоє працювали. Операція була здійснена під час перерахунку купюр: щоб порахувати півмільйона гривень учасникам оборудки довелося витратити близько двох годин.

    Під час судового процесу підсудна свою вину не визнавала на відміну від свого помічника, який визнав вину частково. Однак суд визнав докази вини достатніми і засудив ліквідатора підприємства до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Її помічник-бухгалтер отримав “умовне” покарання: 3,5 роки позбавлення волі з іспитовим терміном 3 роки.

    Богдан СКАВРОН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    One thought on “Півмільйона зверху

    1. як можна через непідписання акта прийому-передачі  визнати торги недійсними,  втратити майно і заплачену за участь у торгах заставу?  Повний абсурд.

    Comments are closed.