З наступного року першокласники навчатимуться за новими стандартами

Більшість областей відповідально поставилися до підготовки початкових класів (у 100 школах), що пілотуватимуть новий держстандарт початкової освіти. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Хочу подякувати очільникам Волинської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Сумської, Тернопільської, Рівненської, Черкаської, Чернівецької та Одеської областей, що змогли на 100% виконати усі необхідні приготування до старту пілоту нового стандарту. Є області, які не так відповідально поставилися до цього питання. Я дуже прошу докласти максимум зусиль до вирішення усіх необхідних питань. Чотири школи з двома початковими класами в кожній – це не так багато, але на них покладено велику відповідальність, і ми мусимо їх підтримати», – зазначила Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Обирали школи за низкою критеріїв – від наповнюваності класів до досвіду учителя та готовності директора до змін.

З наступного року за новим держстандартом початкової освіти  навчатимуться усі першокласники, що підуть до школи у 2018 році.

«До масштабного запровадження стандарту мають пройти перепідготовку більше 22 тис. учителів. Зараз триває доопрацювання модельного курсу для цих вчителів, а також розробка дистанційної складової їх навчання. Однак слід пам’ятати, що доволі значна частина обов’язків з організації перепідготовки ляже на плечі інститутів післядипломної педагогічної освіти, які знаходяться під керівництвом місцевих органів. Моє прохання – взяти під патронат ІППО та допомогти їм», – додала міністр.

Читайте також: Франківські школярі отримають від “Карітас” перші портфелики

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!