69 прикарпатських старост вчились виконувати нові обов’язки

 • 69 старост з прикарпатських ОТГ взяли участь у дводенних тренінгах з підвищення кваліфікації, проведених за підтримки ULEAD з Європою.

  14-15 лютого відбувся третій завершальний третій тренінг для старост ОТГ на тему «Роль роботи старости в об’єднаних територіальних громадах», організований Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування спільно з Івано-Франківським центром підвищення кваліфікації (ІФОЦППК).

  «Староста – це нова посадова особа в системі органів місцевого самоврядування України. Його посадові обов’язки істотно відрізняються від сільського голови. Проте, ці службовці є лідерами у своїх первинних громадах і мають ряд нових повноважень. Тому, необхідно, щоб вони надавали якісні публічні послуги і були максимально обізнані зі своїми обов’язками», – зазначив радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей.

  В рамках навчання прикарпатським старостам, насамперед, роз’яснювали правовий статус та повноваження. Ще одним питанням, яке викликало жваве обговорення, було декларування доходів за 2017 рік та запобігання корупції, конфлікту інтересів.

  «Адже у сільській місцевості врегулювати у законний спосіб конфлікт інтересів та уникнути звинувачень у корупції набагато важче, ніж у масштабах міста. Відносно невелика кількість населення та високий рівень вимог до адміністративних процедур це значно ускладнюють», – акцентувала радник з питань муніципальних послуг ІФ ЦРМС Марія Баран.

 • На завершення семінару усім старостам вручили компакт-диски з корисними матеріалами для електронної бібліотечки під назвою «На допомогу старостам об’єднаних територіальних громад (ОТГ)».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!