«Чекаємо на ваші ідеї, щоб втілити їх разом», — продюсерка UA: КАРПАТИ Галина Держипільська про конкурс «Створюй із Суспільним»

 • Із 26 вересня до 22 листопада Суспільний мовник збирає заявки на конкурс ідей «Створюй із Суспільним». Це можливість творчим командам із Прикарпаття реалізувати власні телепроєкти: Суспільний мовник профінансує найкращі і їх побачать у різних куточках України. Галицький кореспондент розпитав подробиці конкурсу у продюсерки Суспільного Карпати Галини Держипільської.

  Яка мета конкурсу «Створюй із Суспільним»?

  Ми хочемо більше розповідати про Прикарпаття на всеукраїнському рівні. В цьому нам можуть допомогти місцеві продакшени. Адже «Створюй із Суспільним» — це не лише про нові цікаві проекти. Це й про медіаспільноту, про співпрацю у виготовленні якісного та конкурентоспроможного телепродукту. Відкритий конкурс — реальна та дуже хороша можливість отримати фінансування від Суспільного та втілити ідею, про яку давно мріяли. Та найголовніше — ваш проєкт побачать і в інших регіонах України.

  Конкурс ідей — це нова практика для телерадіокомпанії?

  Не нова, такий конкурс ідей проводимо вдруге. Минулоріч Суспільний мовник обрав 34 проєкти. 20 запущено у виробництво, 11 вже вийшли в ефір. Філії Суспільного зараз працюють як єдина міжрегіональна платформа та обмінюються контентом. До прикладу, я із задоволенням дивлюся на UA: КАРПАТИ проєкти, які виготовили колеги з інших областей. А телепрограми про Івано-Франківщину дивитимуться глядачі, до прикладу, Львова, Дніпра чи Чернігова. Шкода, але минулоріч через брак заявок від продакшенів Прикарпаття не було реалізовано жодного проєкту. Тому сподіваємося, що цього разу наша медійна громада буде більш активною.

  Є тематичні чи будь-які інші обмеження для проєктів та ідей?

 • Якщо минулого року ми робили акцент на тревел-формати та програми для дітей, то цьогоріч шукаємо проєкти, які розкажуть глядачам замовчувану історію регіону радянських часів, історію про життя й побут віддалених міст регіону, здоров’я в регіоні та культурно-освітнє життя на Прикарпатті під гаслом «Навчання впродовж життя». Крім цього, шукаємо ідеї телепрограм про деіндустріалізацію, права, рівність та доступність у регіоні. Формат проєктів, фактично, довільний. Але є обмеження щодо тривалості окремих випусків: 6, 13, 26 або 52 хвилини кожен. Кількість випусків може бути від одного до 24-ох. Загалом, програма «Створюй із Суспільним» розрахована на проєкти загальною вартістю реалізації від 50 000 до 750 000 грн на один проєкт. 

  Що необхідно медійникам, щоб взяти участь у відборі?

  Усі, хто має творчу ідею та пропозицію та знає, як її реалізувати, можуть брати участь у відкритому конкурсі. Зауважу, що конкурсні ідеї мають узгоджуватися з місією Суспільного, чітко відповідати завданням конкурсу та бути розрахованими на реалізацію протягом 4–6 місяців 2021 року. Для того, щоб податися на конкурс, треба: заповнити картку ідеї конкурсного проєкту українською мовою, підготувати бюджет та відеопрезентацію проєкту і надіслати їх електронною поштою press.ifrankivsk@suspilne.media до 22 другого листопада. Потім до 29 листопада ми відбиратимемо найкращі проєкти, а захист заявок відбуватиметься у центральному офісі Суспільного з 7 до 24 грудня. Оголосити переможців заплановано у кінці року — 25 грудня. Тож, дорогі колеги, чекаємо на ваші ідеї, щоб втілити їх разом!

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!