Депутати зірвали сесію Калуської районної ради

 • На пленарне засідання сесії Калуської районної ради депутатський корпус не з’явився практично у повному складі — прийшли лише голова ради Віктор Гільтайчук, його заступник Михайло Матковський і заступник голови адміністрації, який водночас є депутатом райради Любомир Білоус.

  Зазвичай на сесію запрошують народних депутатів України, депутатів обласної ради, голову райдержадміністрації, його заступників, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, керівників підприємств, установ, політичних партій та громадських організацій району, голів ОТГ, сільських голів та представників засобів масової інформації. Проте на цю не запросили нікого, тож практично ніхто і не прийшов, повідомляють “Вікна”.

  На сесії планували розглянути одне питання (щоправда, судячи з усього, лише формально і насправді такого наміру депутати не мали) — про внесення змін до структури виконавчого апарату районної ради. А саме, у проекті рішення йшлося про збільшення штатної чисельності працівників апарату на одну штатну одиницю — до 13 осіб та утворення третього відділу — організаційного у складі начальника відділу (саме ця посада є новою), до якого також включили радника голови районної ради та водія (зараз ці посади є окремими і не входять до складу двох існуючих відділів).

  Проєкт рішення, як зазначено на офіційному сайті районної ради пов’язаний з виконанням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.09.2019 року про поновлення на посаді начальника організаційного відділу Мельничук Н.І.

  Нагадаємо, 21 лютого на пленарному засіданні Калуської районної ради депутати затвердили нову структуру виконавчого апарату районної ради. За цим рішенням, тут скоротили кількість відділів і посад — з 16-ти до 12-ти. Депутати залишили у апараті районної ради два відділи, у кожному з яких є по три посади: начальника відділу і двох головних спеціалістів. Крім того у структурі є три керівні посади: голови ради, його заступника і керуючого справами та ще три посади, а саме радника голови районної ради, головного бухгалтера і водія. Під скорочення потрапили начальник відділу і чотири головні спеціалісти. Це рішення пояснили тим, що апарат ради є невиправдано великими і необхідно виділяти значні кошти на його утримання.

  Звільнена у зв’язку зі скороченням посади керівник організаційного відділу Надія Мельничук, як повідомив керуючий справами районної ради Сергій Твардовський, оскаржила своє звільнення у суді. Суд першої інстанції визнав законність рішення районної ради, однак апеляційний суд зобов’язав районну раду поновити працівника на посаді. Проте зараз у апараті ради такої посади не існує, тож виконати рішення суду неможливо.

  Питання про зміни до структури апарату ради включать до порядку денного наступної сесії Калуської районної ради, її планують скликати наприкінці жовтня.

  Однак, зазначив у коментарі «Вікнам» голова райради Віктор Гільтайчук, позиція депутатів районної ради у цьому питанні є однозначною, тож позитивного рішення скоріш за все не буде. До того ж у Калуському районі утворилися вже три об’єднані територіальні громади, в яких проживає близько половини мешканців району, почався процес приєднання сіл до міста. Кожна ОТГ має свою раду, свій бюджет та свої виконавчі органи.

  Відтак зменшуються можливості районного бюджету утримувати штат посадовців. Від звільнення чотирьох працівників апарату ради економія районного бюджету у цьому році склала 126 тис. гривень.

  Проте у травні уряд збільшив посадові оклади працівників органів місцевого самоврядування, відтак зекономлені на скорочені кошти нагодилися для того, щоб підвищити зарплати працівників, які залишилися в апараті районної ради, тож обішлися без додаткових асигнувань з районного бюджету.

  Читайте також: В Івано-Франківській міськраді депутати створили міжфракційну групу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!