До Дня Соборності: франківці живим ланцюгом нагадали про те, що потрібно відновити готель “Дністер” (фото)

 • Франківці долучилися до відзначення Дня Соборності України.

  Сьогодні, 22 січня, від будівлі готелю “Дністер” сотні учасників акції утворили живий ланцюг до готелю “Київ”, інформує “Галицький кореспондент”.

  Цей ланцюг є символічним, адже саме в цей день 1990 року біля готелю “Дністер” розпочався живий ланцюг, який з’єднав Івано-Франківськ, Львів та Київ.

  Організатори дійства наголошують, що цей день також є нагадуванням владі міста та забудовнику про руйнацію історичної пам’ятки готелю “Дністер”.

  “Сьогоднішня акція це два в одному – синтез символічності в День злуки, а з іншого боку нагадування про ситуацію, яка склалася та довгий час триває. Вона дотепер не вирішилась. Хочемо привернути увагу до проблеми колонади Дністра, і нашої будівлі”, – розповідає Павло Валько, мешканець будинку, член організації “Кам’яниця Австрія”.

  Організатори акції хочуть, щоб будівля відновила свій історичний вигляд, функціонувала як єдина споруда і була повернена у власність держави.

  Нагадаємо, ще влітіку 2021 року в Івано-Франківську розгорівся скандал довкола будівельних робіт, які ведуться на історичній пам’ятці у центрі міста – в колишньому готелі «Дністер».

  Над спорудою виросли два додаткові поверхи та вежа з годинником. Зараз взялися до бічних колонад – спроба засклити громадський простір та облаштувати приватну парковку біля будівлі викликала чергову хвилю обурення містян.

  Згодом стало відомо, що власник будівлі вже засклив міжколонний простір зі сторони вулиці Шевченка і таким чином тепер там немає вільного проходу, а також облаштував приватну паркову біля готелю.

  Активісти зазначають, що такі дії є неприпустимими, адже колони є не тільки унікальними у плані архітектурних рішень, але й несуть на собі частину будинкової конструкції. Відтак, якось змінювати їх не можна.

  Читайте також: Франківці долучились до флешмобу у захист прохідної колонади готелю “Дністер” (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!