Франківці долучились до флешмобу у захист прохідної колонади готелю “Дністер” (фото)

 • Сьогодні, 18 квітня, відзначають День захисту пам’яток архітектури. З цієї нагоди, громадський активіст Ростислав Шпук закликав франківців долучитись до флешмобу.

  Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

  “Пропонуємо приДністровський флешмоб: сфотографуватись з власним будь-яким транспарантом, малюнком чи написом перед цією спорудою, історизм якої знищила примха одної сім’ї. Хто не у Франківську – можна підтримати спротив грошовому вандалізму, сфотографувавшись біля найближчої колонади”, – пише Ростислав Шпук.

  Фото просять позначити теґом #безНадія.

  Наразі до флешмобу долучилось чимало франківців, які поширюють світлини. Таким чином, вони висловлюють свою позицію проти “окупації” прохідної колонади  “Дністра”.

  Нагадаємо, в Івано-Франківську розгорівся скандал довкола будівельних робіт, які ведуться на історичній пам’ятці у центрі міста – в колишньому готелі «Дністер».

  За п’ять років над спорудою виросли два додаткові поверхи та вежа з годинником. Зараз взялися до бічних колонад – спроба засклити громадський простір та облаштувати приватну парковку біля будівлі викликала чергову хвилю обурення містян.

  Згодом стало відомо, що власник будівлі вже засклив міжколонний простір зі сторони вулиці Шевченка і таким чином тепер там немає вільного проходу, а також облаштував приватну паркову біля готелю.

  Активісти зазначають, що такі дії є неприпустимими, адже колони є не тільки унікальними у плані архітектурних рішень, але й несуть на собі частину будинкової конструкції. Відтак, якось змінювати їх не можна.

  6 квітня, громадський активіст Ростислав Шпук оприлюднив світлини засклених колонад.

   

  Іванна Габльовська, журналістка “Бліц-інфо”
  Андрій Єфіменко, художник
  Юлія Равлюк, студентка
  Світлана Лелик, журналістка “Репортер”
  Ростислав Шпук, громадський активіст

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!